Kiesett a Vasas és a Mezőkövesd, a Honvédnál rezgett a léc

Meglepetéseket hozott a szerdai játéknap is a labdarúgó-Magyar Kupában.

2017. 10. 25. 20:48

A legutóbb döntős Vasas nem jutott a legjobb harminckettő közé a labdarúgó-Magyar Kupában, miután 2-1-re kikapott a harmadosztályú Dunaújváros vendégeként szerdán. A győzelmet jelentő gólt a rendes játékidő utolsó percében szerezte a Fejér megyei együttes.

Dunaújváros (III.) – Vasas 2-1 (1-0)

A Mezőkövesd hosszabbításban kikapott a másodosztályú Gyirmót vendégeként, így nem jutott a harminckettő közé. A hazaiak a legutóbbi idényt még az élvonalban töltötték.

Gyirmót FC (II.) – Mezőkövesd Zsóry 2-1 (1-1, 1-1, 2-1) hosszabbítás után

A bajnoki címvédő Budapest Honvéd tizenegyesekkel jutott tovább a másodosztályú Budaörs ellen.

Budaörs (II.) – Budapest Honvéd 1-1 (0-1, 1-1, 1-1), büntetőkkel 4-5

A szerda esti sorsolás eredményeként a bajnok Budapest Honvéd a harmadosztályú Gyöngyössel mérkőzik meg, a kupacímvédő Ferencvárost búcsúztató Kisvárdának újabb élvonalbeli csapat, a Puskás Akadémia jutott. Élvonalbeli csapatok még a nyolcadik körben sem kerülhettek össze. A nyolcaddöntőbe jutásért sorra kerülő párharcok egy mérkőzésen dőlnek el, a hivatalos játéknap november 29-e.

korábban:

Gödöllő (megyei I.) – Újpest 0-3 (0-1)
Bátaszék (megyei I.) – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-0)
Eger (megyei I.) – Puskás Akadémia 0-6 (0-2)
Balatonfüred (megyei I.) – Paks 0-7 (0-1)

kedden játszották:
Tiszaújváros (III.) – Swietelsky Haladás 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-1
Kisvárda (II.) – Ferencváros 1-0 (1-0)
Monor (III.) – Debrecen 2-3 (0-0)
Balassagyarmat (III.) – Diósgyőr 0-1 (0-0)
Dabas (III.) – Videoton 0-4 (0-3)

Magyar Kupa, a 8. forduló (a tizenhat közé jutásért), az élvonalbeli csapatok mérkőzései: