A budapesti vállalkozók által jelenleg fizetett kétszázalékos iparűzési adó sarc, amit akkor is fizetni kell, ha a vállalkozás veszteséges – emlékeztetett Schmitt Pál, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) rendezvényén. Hozzátette: az ebből származó bevétel hatvanmilliárd forintot tesz ki, amely a fővárosi önkormányzat bevételeinek 23 százaléka. E pénzből többet kellene visszaforgatni gazdaságélénkítésre. Az adó csökkentéséről szólva megjegyezte: nem akar számháborúzni a többi jelölttel. Schmitt szerint bankplasztik jellegű Budapest-kártyára lenne szükség, amely alanyi jogon illetné meg a főváros valamennyi lakóját, s amellyel különféle kedvezményeket vehetnének igénybe. A plasztiklap pluszkedvezményeket kínálna a vállalkozóknak, például hitelgaranciát kaphatnának.
Schmitt Pál elképzelései között szerepel egy vállalkozáserősítő program kidolgozása is. Kiemelt hangsúlyt fektetne a fővárosi vállalkozások uniós csatlakozást érintő felkészítésére, képzésére, mert mint mondta: az európai uniós belépés kapcsán a vállalkozókkal szemben megjelenő kihívás nagyobb lesz, mint az elmúlt 12 évben bármikor.
A szakember kiemelte: a fővárosi ipari területeket, raktárakat, illetve laktanyákat fel lehetne ajánlani fővárosi vállalkozóknak, hogy megszűnjenek a városképet csúfító területek. Véleménye szerint a szlömös területek beépítésében az önkormányzatnak, az államnak és a magántőknek kellene közös utat találni. A VOSZ – egyebek mellett – szükségesnek tartaná, hogy az iparűzési adót 1,5 százalékra csökkentsék, állítsanak fel érdekegyeztető tanácsot, dolgozzák ki a főváros közlekedési koncepcióját (amely egységes díjtarifarendszert léptetne életbe a közigazgatási határok kialakításával), s végül újítsák fel a Hungexpo Budapesti Városközpontot.
Brüsszel szankciókat akar kivetni Izraelre
