Érdekes árucserét folytatott az elmúlt években Pakisztán és Észak-Korea: az előbbi alighanem számos nukleáris fegyvergyártási technológiával, míg az utóbbi tömegpusztító fegyvereket is szállítani képes hordozórakétákkal vett részt az együttműködésben. Míg azonban az észak-koreai rakétatechnológia pakisztáni jelenléte már régóta közismert volt, a pakisztáni viszontszolgáltatásra csak most derült fény.
Amerikai tisztségviselők arra a következtetésre jutottak, hogy Pakisztán volt az észak-koreai titkos atomfegyverprogram fő szállítója – jelentette a The New York Times internetes honlapján. Pakisztán egy – 90-es évek végén kötött – megállapodás értelmében speciális berendezésekkel, köztük az urán dúsításához használt gázcentrifugákkal látta el Észak-Koreát, amely cserébe rakétákat szállított az indiai atomfegyverprogrammal versenyt futó Iszlámá-bádnak. A források szerint Phenjan és Iszlámábád együttműködése 1997–98 táján kezdődött el, nagyjából abban az időben, amikor Pakisztán tesztelni kezdte az Észak-Koreától kapott rakétákat. A The New York Times ugyanakkor idézte Pakisztán washingtoni nagykövetségének szóvivőjét, aki teljességgel tévesnek nevezte a lap által közölt vádakat.
Észak-Korea szerdán ismerte be, hogy éveken át folytatta urándúsítási programját annak ellenére, hogy 1994-ben aláírta azt az egyezményt, amelynek alapján az Egyesült Államok – Japán és Dél-Korea bevonásával – 2003-ig két könnyűvizes atomreaktort épít fel Észak-Koreában, cserébe a phenjani nukleáris program leállításáért. Amerikai kormányforrások csütörtökön azt közölték, hogy Észak-Korea már két, plutóniumot tartalmazó nukleáris fegyverrel rendelkezik.
Brutálisan megvertek egy nőt a szegedi éjszakában, mert nem volt kedve ahhoz, amihez az erősebbnek igen
