Elhatárolódik a Külügyminisztérium
Budapest. A Külügyminisztérium teljes mértékben elhatárolódik azoktól a kijelentésektől, amelyeket Magyarország koppenhágai nagykövete egy dán napilapban tett az Európai Unió dán elnöksége tájékoztatási gyakorlatával összefüggésben. Közleményükben rámutatnak: Deseő László nagykövet a Külügyminisztériumtól nem kapott utasítást arra, hogy az Európai Unió dán elnökségének tájékoztatási politikájával kapcsolatban bármiféle véleményt megfogalmazzon. A magyar nagykövet nyilatkozatában azt írta, hogy az unió soros elnöki tisztét betöltő Dániától csak akkor és olyan tájékoztatást kapnak uniós ügyekben, ami már az újságokban olvasható. A vádat a dán kormányfő is visszautasította. (MTI)
Robbanás Csecsenföldön
Groznij. Hatalmas robbanás romokba döntött egy rendőrségi épületet Csecsenföld fővárosában: legalább tíz személy életét vesztette, több mint tizenöten megsebesültek. A hatóságok egyelőre nem tudják, hogy a detonációt terrorcselekmény vagy gázrobbanás okozta-e. (MTI)
Pakisztáni választások
Iszlámábád. Pakisztánban tegnap megkezdődtek a parlamenti választások: a szavazók a 342 törvényhozási mandátum sorsáról döntenek, s a voksolás nyomán polgári kormánynak adhatja át helyét a jelenlegi, Pervez Musarraf tábornok-elnök vezette katonai kormányzat. A voksolást erőszak is kísérte: a déli Szindh tartományban lövöldözés tört ki egy választóhelyiségnél Musarraf hívei és ellenfelei között: egy ember meghalt, kettő megsebesült. (MTI)
Visszautasítják Tőkés állításait
Bukarest. A Romániai Magyar Demokrata Szövetség operatív tanácsa határozottan visszautasítja Tőkés Lászlónak a szövetség legfőbb döntéshozó testületét, a szövetségi képviselők tanácsát rágalmazó állításait – hangsúlyozta a tanács közleménye. Tőkés László, az RMDSZ tiszteletbeli elnöke a bukaresti bírósághoz fordult, hogy semmisítse meg a szövetség VII. kongresszusának megrendezéséről hozott határozatát, és kötelezze az RMDSZ-t a belső választások megtartására. (MTI)
Kasmíri patthelyzet
Újdelhi. Egyetlen párt sem képes többségi kormányt alakítani Dzsammu és Kasmír indiai szövetségi államban a szeptember 16. és október 8. között lebonyolított helyi választások nyomán. A mérleg nyelvét tehát a független pártok jelentik, ám nagy fordulat nem várható a kasmíri helyi kormányzat politikájában, hiszen a két nagy ellenzéki párt is elutasítja a muzulmán szakadár csoportok céljait és tevékenységét – vélekednek megfigyelők. (MTI)
Alternatív Nobel-díjat adtak át
Stockholm. Martin Almada paraguayi emberjogi harcosnak,
a Balkánon tevékenykedő svéd Nő a Nőhöz segélyszervezetnek és egy burundi ifjúsági központnak ítélték oda tegnap Stockholmban az alternatív Nobel-díjat. (MTI)
Trump elmondta, mi kell a megállapodáshoz az EU-val
