Tiltakozó ötvenhatosok

MTI
2002. 10. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utóbbi napokban egyre több és egyre nagyobb elégedetlenséget váltott ki az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc évfordulójára való emlékezés – többek között a hatalmon lévő kormányzat által tervezett „ünnepségek” – megrendezése körüli közlemények nyilvánosságra hozása, illetve azok megismerése – olvasható az ’56-os Magyarok Világtanácsa miniszterelnökhöz írt levelében. A szervezet tiltakozik 1956 kisajátítása ellen, és minden törvényes eszközt fel kíván használni – itthon és szerte a világon – ahhoz, hogy 1956 szellemiségén ne essen szégyen, az akkor kifolyt „piros vér a pesti utcán” mindörökre bemocskolhatatlan maradjon. Felkérik a hatalmat, hogy a protokolláris kötelezettségen túl tartózkodjék a „megemlékezés”, a kisajátítás minden formájától. „Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc nem kommunista »vívmány« volt, hanem a magyar nép szabadságvágyának kifejeződése, melyet önök (és elődpártja) világmegszégyenítő módon vérbe fojtott!” – folytatódik a levél. Felkérik Medgyessy Pétert, hogy a közpénzekből az általuk rendezendő társadalmi megemlékezés költségeinek részleges fedezésére soron kívül utaljon át ötmillió forintot, amelynek felhasználásáról az ünnepség után nyolc napon belül el fognak számolni. Sérelmezik, hogy a szeptember 21-i Kossuth téri rendezvény a bevallott 132 millió forint helyett legalább 300 millióba került.
„Nagyon szeretnénk, ha az elpocsékolt, a ki- és átjátszott közpénzek valóban oda kerülnének, ahol azokat arra a célra fordítják, amire rendeltettek” – zárul a levél.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.