Joschka Fischer német külügyminiszter szerint hazája és az Egyesült Államok barátok és szövetségesek maradnak, de Németország nem támogatja az Irak elleni katonai fellépést, és nem vesz részt benne. Joschka Fischer szerdán este háromnegyed órás tárgyalást folytatott Colin Powell amerikai külügyminiszterrel. Ez volt az első külügyminiszteri találkozó a két ország között azóta, hogy a német szociáldemokrata–zöld koalíció megnyerte a parlamenti választásokat, amelynek kampányában sokat lendített esélyeiken az Egyesült Államok iraki politikájának bírálata. Washingtoni vélemények szerint a kampányban elhangzott kijelentések megmérgezték a légkört a két ország között. A német külügyminiszter a találkozó után túlzásnak nevezte ezt a megfogalmazást. Kijelentette: „Szoros szövetségesek vagyunk, és úgy gondolom, ha nézeteltérések, zavarok vannak, családon belül megvitatjuk ezeket a gondokat.”
Fischer látogatása előtt az amerikai külügyminisztérium illetékese jelezte, hogy George Bush amerikai elnök még mindig neheztel a német szociáldemokraták választási kampányának Amerika-ellenes felhangja miatt. Fischert nem hívták meg a Fehér Házba, ami más körülmények között nem maradt volna el. Colin Powell a legmagasabb rangú tárgyalópartnere Fischernek. Powell a tárgyalás után utalt rá, hogy az amerikai elnöknek és Gerhard Schröder német kancellárnak a NATO november 21–22-i prágai csúcstalálkozója alkalmat nyújthat arra, hogy megvitassák a nézeteltéréseket.
Fischer semmiféle engedményt nem tett Irak ügyében, és megerősítette, hogy Németország nem vesz részt egy esetleges katonai műveletben.
Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter a The Washington Postban megjelent írásában úgy vélekedett, hogy a két ország között támadt hasadék jóval mélyebb, mint az Irakkal kapcsolatos nézetellentét indokolná. Szerinte az iraki kérdés ürügy arra, hogy a német külpolitika irányt módosítson egy fokozottabban nemzeti politika felé.
Halálos légicsapás érte Ukrajnát: senkit sem kímélt az orosz tüzérség
