Úgy tűnik, más MSZP-s képviselő nem kívánja Szabó Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökévé választott honatya példáját követni. A lapunk által megkérdezett megyei közgyűlési elnökök, akik az MSZP színeiben országgyűlési képviselők is egyben, azt nyilatkozták: nem kívánnak lemondani parlamenti mandátumukról.
Szabó Gábor lapunknak azt mondta: nem akar álláshalmozónak látszani, tudja, mivel jár a megyei közgyűlés vezetése, ezért mondott le országgyűlési képviselői mandátumáról. A többi általunk megkeresett közgyűlési elnökké választott MSZP-s képviselő viszont nem ezt az utat követte, inkább a parlamenti bizottsági tagságról mondanak le, illetve Juhászné Lévai Katalin, akit Hajdú-Bihar megyei vezetőnek választottak, megválik országgyűlési jegyzői tisztétől.
Az elnök-képviselők (mint Balogh László, Bács-Kiskun és Sós Tamás, Heves megyei közgyűlési elnök) arra hivatkoztak: hatékonyabban tudnak lobbizni a megyéért, ha képviselők is egyben. Lényegében ugyanezt mondta Gyárfás Ildikó, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke is, amikor úgy fogalmazott: a két poszt kiegészíti egymást. Sós egyenesen azt mondta: Magyarországon minden Budapesten dől el, egy napot akkor is a fővárosban kellene töltenie hetente, ha nem lenne képviselő. Mindegyik megkeresett elnök-képviselő azt állította: a frakcióvezetés részéről nem érte semmilyen presszió. Holott Lendvai Ildikó, a szocialista képviselőcsoport vezetője nemrég jelezte: az eredmények fényében újra áttekintik a bizottsági helyek elosztását.
Balogh László a rendészeti bizottsági tagságáról mondott le, megtartotta viszont státusát az alkotmányügyi testületben. Gyárfás az önkormányzati bizottságból lépett ki, míg a területfejlesztésiben maradt. Juhászné továbbra is a foglalkoztatási bizottság tagja. Szabó Imre pedig, aki a Pest Megyei Közgyűlés elnöke lett, a társadalmi szervezetek bizottságának elnöki posztját adja fel. Sós a területfejlesztési bizottság tagja, amelyről nem mond le.
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
