Termálvizes kísérleti fűtőrendszer

Jó ütemben halad a baranyai Bólyban a termálvizes mintaüzem megvalósítása, amely a városi távhőrendszerre csatlakozik majd. Az új fűtési modell az ipari parknak és a mezőgazdasági termelőknek is olcsón adhat energiát.

Fóris Gábor
2002. 11. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendszer a tervek szerint a 2003-as fűtési szezonra már működni fog. Az első ilyen hálózat megépítése választ ad arra, hogy a dél-dunántúli régió mennyire támaszkodhat a geotermikus energiára. A lehetőségek felkutatására alakult meg a Dél-dunántúli Alternatív Energiahasznosítási Egyesület, hogy a térségben felmérje a termálforrásokat és a már meglévő fúrásokat. – Már lezárultak a beruházáshoz szükséges kutatások, és elkészült a környezeti hatástanulmány – mondta lapunk kérdésére Mátrai Judit, az egyesület titkára. A programban tizenegy dél-dunántúli települési önkormányzat és számos nonprofit szervezet vesz részt, de máris több gazdasági társaság érdeklődik az olcsó energia iránt. Bóly mindenképpen nyer a rendszer kialakításával, hiszen így a település fűtési kiadásainak nyolcvan százaléka a városban marad. A bólyi fűtőmű teljesítménye 3,5 MW-os lesz. Az 1300 méter mélyről feltörő termálvíz hőmérséklete 84,7 Celsius-fok, amelyet egy hőcserélő rendszeren keresztül juttatnak el a háztartásokba. A Dél-Dunántúlon Szigetvár, Szentlőrinc, Marcali, valamint Tamási környéke is alkalmas a kutatások folytatásra, azonban ezek a települések egyelőre nem vállalták az új energia bevezetésének költségeit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.