Néhány éve itthon még azt is nehéz volt megoldani, hogy egy Bécsben vásárolt hintaszéket hazahozzunk, hiszen az ötven dolláros éves keret akár kevésnek is bizonyulhatott volna. Mára megoldódott ez a probléma: már ki sem kell utaznunk a vásárlás helyszínére, mivel lassan minden antik termékeket értékesítő cégnek van honlapja, ahonnan megvehetjük és postai úton hazaszállíttathatjuk hintaszékünket. Ahogyan az aukciókon a telefonos licit megoldottá és elfogadottá vált, úgy hódítottak tért Amerikában és Európában az internetes műkincsaukciók is.
Magyarországon néhány sikertelen kezdeményezés után azok a társaságok és on-line aukciós oldalaik maradtak fenn, akik a kor szellemével összhangban bármilyen tárgyat képesek értékesíteni. Közülük az egyik legismertebb a vatera.hu aukciós lap, amely a BÁV Rt. virtuális aukcióját is koordinálja. Hasonlóan jól cseng a magyar piacon az axio.hu neve, amely jó néhány régiségkereskedő cég honlapját üzemelteti. Az axio.hu menedzsmentje időben felismerte, hogy a kisebb antik kereskedők képtelenek önálló portál létrehozására. Ahhoz viszont, hogy sikeresen vegyék fel a versenyt a nagyobb galériákkal, valamilyen egyszerűbb on-line megoldást igénybe véve ki kell lépniük a virtuális térbe. Ma az axio.hu üzemelteti a Múzeum Antikvárium és a Sós Antikvárium oldalait, egyben licitálási lehetőséget kínál az antikváriumokban kapható papírrégiségekre, könyvekre, folyóiratokra.
A műtárgyak piacán ugyan változatlanul a konzervatív módszereket szeretik az alkuszok (a nyílt kikiáltásos licit csakúgy az aukció része, mint az árleütő kalapács), de az idő változik, s a fizikális jelenlét itt is egyre kevésbé lesz fontos.
Koncz Zsófia elárulta, melyik rekordot döntik meg idén az Erzsébet-táborok
