A Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány meghirdette az idei állatvédelmi ösztöndíjprogramját, melynek célja, hogy támogatást nyújtson az állatvédelemben tevékenykedő vagy e területen elkötelezett szakemberek számára felsőfokú képzéseik finanszírozásához. Míg tavaly huszonöten részesülhettek támogatásban, idén már negyvenkét ember számára biztosítja az alapítvány az ösztöndíjat.
Az alapítvány azt közölte hétfőn az MTI-vel, hogy a nyertesek hat képzési területen juthatnak tandíjmentes továbbtanulási lehetőséghez: állatvédelmi szakjogász (7 fő, jogi diplomával), jogi szakokleveles állatvédelmi szakember (8 fő, egyéb diplomával), állatvédelem-pedagógiai szakember (5 fő, pedagógusdiplomával), állatjólléti és természetvédelmi szakjogász (7 fő, jogi diplomával), állatjólléti és természetvédelmi szaktanácsadó (8 fő, egyéb diplomával) és nemzetközi állatvédelmi szakjogász (7 fő, jogi diplomával).
A képzések a Miskolci Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Állatorvos-tudományi Egyetem és a Pannon Egyetem együttműködésével valósulnak meg. A két féléves, 2025/2026-os tanévre szóló program keretében az alapítvány a képzési és vizsgadíjakat teljes mértékben átvállalja, így a résztvevők számára a részvétel önrész nélkül biztosított. Fontos tudnivalónak nevezték, hogy egy pályázó több kategóriára is jelentkezhet, azonban egy évben kizárólag egy ösztöndíjas helyet nyerhet el. Az ösztöndíjra pályázhat minden olyan 23–60 év közötti magyar állampolgár, aki megfelel a képzések speciális belépési feltételeinek, és vállalja, hogy a megszerzett tudást legalább öt évig a magyarországi állatvédelem szolgálatába állítja.
A pályázatokat elektronikus úton lehet benyújtani augusztus 4-éig.