Nem zárja ki Kovács László, hogy az uniós csatlakozást követően a politika új felhatalmazást kérjen a választóktól – ezt a külügyminiszter, az MSZP elnöke a Világgazdaságnak nyilatkozva jelentette ki. Szerinte azonban most sem a kormány, sem a szocialista párt nem foglalkozik az előre hozott választások lehetőségével. Úgy fogalmazott: ez nem több, mint egy spekulatív kérdésre adott válasz, hangos gondolkodás. Ismert, hogy Kovács László és Medgyessy Péter miniszterelnök is több alkalommal nyilatkozott a rendkívüli választásokról. Bár ez mindig csak elvi lehetőségként fogalmazódott meg, információnk szerint a szocialisták komolyan számolnak az uniós csatlakozást követően az idő előtti megméretéssel. Kovács az idézett interjúban ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy szerinte 2006-ban nagyobb esélye lenne pártjának a győzelemre.
Koalíciós partnerük, az SZDSZ viszont egyértelműen elzárkózik az előre hozott választástól. Fodor Gábor ügyvivő a Népszabadságnak adott interjúban az erre vonatkozó kérdésre úgy felelt: „nemet fogunk mondani.” Az elutasító álláspontot a politikai stabilitás elvével indokolta a politikus, ugyanakkor tény az is, hogy a legutóbbi közvélemény-kutatások szerint az ötszázalékos parlamenti küszöb alá került párt számára kockázatos lenne, ha 2004-ben meg kellene méretnie magát. Az MDF szintén a stabilitásra hivatkozva ítéli helytelennek az előre hozott választást, amely a felmérések alapján egy-két százalékos támogatottságú párt számára – önálló indulás esetén – ugyancsak a parlamenti tagság megszűnését jelentené.
A Fidesz elnöksége több alkalommal is kijelentette: bármikor készen áll a választásokra, hiszen „minél kevesebb ideig kormányoznak a szocialisták és a szabad demokraták, annál kevesebb kárt tudnak okozni mind a polgároknak, mind pedig Magyarországnak”.
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
