Börcsök 1986-tól 1998-ig az Elmű elnökeként dolgozott, és az áramszolgáltatói privatizáció egyik főszereplője volt. 1999-ig vezette a német többségi tulajdonba került céget, így szerepe volt abban, hogy az Elmű részesedést szerezzen az ESMA Kft.-ben, amely most lehetőséget adott neki, hogy a lap tulajdonosa legyen.
Börcsök Dezső elnöksége után 2001-ig igazgatósági tag volt az Elműnél, jelenleg az állami tulajdonban lévő Magyar Villamos Művek Rt. felügyelőbizottsági tagja. A Népszava új tulajdonosa a rendszerváltozás előtti utolsó pártállami parlament MSZMP-s képviselője volt.
A Népszavát eddig kiadó NSZ 1999 Rt.-t négy évvel ezelőtt a Happy Land és a Dániel 54 Kft. alapította, amelynek 88 százalékát tavaly júliusban az ESMA Kft. vásárolta meg. Cégbírósági adatok szerint a vállalkozásban 16,67 százalékos tulajdona van az Elmű Rt.-nek. A Elműben ugyanakkor 10,5 százalékos érdekeltséggel rendelkezik Budapest Főváros Önkormányzata, illetve a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumon keresztül egy szavazatelsőbbségi jogokat biztosító részvénye van a magyar államnak. – Ez a lépés az érvényes jogi előírásoknak megfelelően biztosítja, hogy a végelszámolás alatt álló NSZ 1999 Rt. és a lap új tulajdonosa különbözzék – áll az ESMA ügyvezetőjének, Bleuer Istvánnak a közleményében. Bleuer szerint az Editorial Kft. vezetőjével, Börcsök Dezsővel fennálló baráti viszonya lehetővé teszi, hogy az ESMA reklámeszközeivel támogassa a Népszavát, illetve hogy az új kiadó a tulajdonosi jogainak gyakorlását is rá bízza. Az ügylettel Börcsök sem jár rosszul, hiszen bár a tulajdonosi jogokról Bleuer javára lemond, a jogdíjak őt illetik meg. Az NSZ 1999 Rt. egyébként a korábbi években több százmillió forintos veszteséget halmozott fel: korábbi adótartozása miatt az APEH lefoglalta a részvénytársaság vagyonának jelentős részét.
Érvényben marad a kizárás, határon túli magyarok jártak pórul
