Növekedést mutatott az irányadó tőzsdeindexek többsége tegnap, viszont a pesti BUX a lefelé mutató londoni FTSE indexel tartva több mint hatvan pontot veszített értékéből. A Budapesti Értéktőzsde zárásakor az amerikai irányadó indexek 1,3-1,8 százalékos nyereséget mutattak, s a párizsi és a frankfurti indexek is 0,4-0,8 százaléknyi növekményt tartalmaztak.
Az EU tagországainak pénzügyminiszterei változatlanul kitartanak Jean-Claude Trichet jelölése mellett, ha Wim Duisenberg, az Európai Központi Bank jelenlegi elnöke megválik tisztségétől – idézte a távirati iroda a német pénzügyminisztérium szóvivőjét. A kérdés azért került napirendre, mert tegnap Párizsban eljárás kezdődött Trichet ellen a Credit Lyonnais-perben. A francia központi bank elnökét azzal vádolják, hogy a kilencvenes évek elején, a kincstárügyi hivatal vezetőjeként, fedezte az akkor még állami tulajdonú Crédit Lyonnais mérleghamisítását. Duisenbergnek, az EKB elnökének megbízatása nyolc évre szól, de 1998-ban, a bank alapításakor megállapodás született, hogy Duisenberg öt év múltán átadja a helyét Jean-Claude Trichet-nek. Az EKB jelenlegi elnöke korábban meghirdette, hogy július 9-én távozik, de az év végén nyilatkozatot tett, hogy hajlandó meggondolni a dolgot – közölte tegnap az MTI.
Budapesten közepes, 4,9 milliárd forintos részvényforgalomban a BUX 0,79 százalékkal csökkent. A vezető részvények közül a Matáv 1,2 százalékkal drágult, az OTP, a Richter és a Mol 1,2-2,2 százalékkal olcsóbb lett. Az OTP továbbra is fenntartja érdeklődését a bulgáriai DSK bank privatizációja iránt, erősítette meg a korábbi álláspontját a bank illetékese. A bolgár privatizációs szervezet vezetője, Neli Kordovska tegnap bejelentette, hogy öt vevőjelölt jelentkezett hivatalosan, de megnevezni csak január 27. után, a nem hivatalos ajánlatok beadási határidejének lejártát követően fogja ezeket. A DSK részvényeinek 80 százalékáért 200 millió euró bevételre számít a privatizátor.
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
