Halász Gábor, az Országos Közoktatási Intézet (OKI) főigazgatója lapunk kérdésére megerősítette, hogy ők adtak megbízást a Szonda Ipsosnak kutatás elvégzésére. A Fidesz csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott, az oktatási tárca az eredményeket mintegy két hónapja nem hozta nyilvánosságra. A lapunk birtokába került előzetes adatok a lakosság körében végzett „Közoktatás a közvéleményben” kutatásból című dokumentum érdekessége, hogy eredményei nem támasztják alá a kormány, illetve az oktatási tárca kezdeményezé-seit. A vizsgálatból kiderül, hogy a megkérdezettek többsége elégedett az oktatással. Ez nyilvánvalóan összefügg azzal, hogy a megkérdezettek 41 százaléka szerint az oktatás színvonala Magyarországon az elmúlt években javult, s csak 19 százalékuk szerint romlott.
A Szonda Ipsos eredményei szerint a közvélemény többsége jónak tartja a hagyományos iskolaszerkezetet is. A megkérdezettek kétharmada szerint ideális esetben a 8. osztály után kellene a gyerekeknek általános iskolából középiskolába menniük.
Sió László, a Fidesz oktatási tagozatának vezetője lapunk kérdésére elmondta: a kutatás eredményei alapján egyértelmű, hogy az Oktatási Minisztérium tevékenysége nincs összhangban a közvélemény és a szakma elvárásaival. Az Orbán-kormány oktatási államtitkára aggályosnak tartja azt is, hogy közpénzből olyan kutatást finanszírozott közvetve a tárca, amely a megkérdezettek felekezeti hovatartozását és pártszimpátiáját is firtatta.
***
Az OM javaslata szerint:
– a tanulók hétvégére, ünnepnapokra és a szünetekre nem kaphatnak írásbeli feladatokat;
– az alsó tagozatokon nem osztályoznak, a kicsik tanári értékelést kapnak;
– az általános iskola első három évében nincs bukás, a negyedikeseknél is csak szigorú feltételek mellett;
– a sport- és nyelvi tagozatos iskolákban alsóban csak tanítók taníthatnak.
A Dánia elleni összeomlás után Dániát kell legyőznie a címvédő magyar válogatottnak
