Ha minden igaz, bő egy éven belül az Európai Unióhoz csatlakozik Medgyessy Péter miniszterelnök, szűk családi köre, valamint rokonai, barátai és üzletfelei. A klikk integrációs projektjét újabban Nemzeti fejlesztési terv címen emlegetik, lényege tömören annyi, hogy a kormányfő szűk köre befogad szép csöndben úgy nagyjából 1100-1600 milliárd forintnak megfelelő uniós támogatást, euróban. Nem kell mindjárt megijedni, a forró pénz, bár szép summa, nem okoz majd egyensúlytalanságot a makromutatókban, nem fűti fel az inflációt, mert ezzel párhuzamosan az államháztartásból is eltűnik nagyjából ugyanennyi. A képlet egyszerű, társfinanszírozás jogcímén a magyar társadalom is befizeti az önrészét az uniós pénzek mellé.
A tetemes összeg felett a Medgyessy családhoz igen közel álló személyek rendelkeznek majd. Minthogy a Nemzeti fejlesztési terv koordinációjára külön hivatalt létesítettek, azt gondolhatnánk, hogy annak feje, Baráth Etele a feladatra kiszemelt célszemély. A látszat csalóka, hiszen Baráth Etele helyettese az a Dobrev Klára, aki Medgyessy egykori kabinetfőnökeként már elévülhetetlen érdemeket szerzett magának, mondhatni olyan mértékű bizalmat vívott ki, amelyről a legbennfentesebb politikai komisszárok is legfeljebb csak álmodozni mernek. Sokat lendített Dobrev Klárán, hogy jó helyre született. Szülőanyja, Apró Piroska a pártállami időszak utolsó kormányában miniszterhelyettesként dolgozott, miközben Medgyessy Péter ugyanott miniszterelnök-helyettes volt. Apró mostanság a Postabank felügyelőbizottságában, a Budapest Airport Rt. igazgatóságában, azaz állami tulajdonban lévő cégeknél kamatoztatja politikai tőkéjét. Az állami és a magánszféra közötti átjárást a veje, Dobrev Klára férje biztosítja céghálózatán, az Altus csoporton keresztül, amely céget nemes egyszerűséggel az MSZP gazdasági háttérbázisaként emlegetik. Gyurcsány Ferenc, aki ma Medgyessy Péter stratégiai tanácsadó testületét vezeti – akárcsak neje és anyósa –, szintén nem múlt nélküli ember, nevét a pártiratok a KISZ KB titkárai között őrzik, tehát szintén házon belüli, megbízható káder. Vagyis szoros, túl szoros csapat feji a köz tehenét, s készül kibélelni a kasszákat az unióból érkező tetemes pénzösszeggel. 1600 milliárd forint – ötszázszorosa az eddigi legnagyobb magyar lottófőnyereménynek.
Persze a kis játék nem ennyire egyszerű. Az MSZP kollektív szelvénnyel játszik, tudomásul kell vennie, hogy a Szabad Demokraták Szövetsége is követeli részét a nyereményösszegből. Hiszen muszáj népszerűséget vásárolniuk maguknak, mivel kormányzati szerepük súlyához kell igazítaniuk az attól fényévnyi távolságra álló támogatottságukat. Az SZDSZ elsősorban a látszatból él, úgyhogy vaskos összegeket kell fizetnie PR-cégeknek. Mondjuk Geszti Péternek és Braun Róbertnek. Lehetőség szerint a közbeszerzési szabályok nagyvonalú értelmezése révén, mert ez a párt e tekintetben is meghasonlott. Az Orbán-kormány útépítési gyakorlatát – ha emlékszünk még erre az időszakra – döntően a közbeszerzések mellőzése miatt ostorozta az SZDSZ, és azt hangoztatta, hogy hatalomra kerülése esetén véget vet a törvénytelenségeknek. Végül nem így lett.
Ilyen előzményekkel készül, formálódik tehát az EU-projekt, a Medgyessy-kormány tagjainak, családtagjainak, barátainak és üzletfeleinek csatlakozási kísérlete. A bankszámlák már megnyíltak, nincs más hátra, minthogy Brüsszelből átutalják a főnyereményt.
Hunok: kik voltak a rettegett lovas nomádok, akik megszállták Európát?
