A napirend egyeztetése után érdemben ma kezdődő kormányszintű tárgyalásokon várhatóan áttekintik a folyamatban lévő közös beruházásokat, és újabb célokat tűznek ki. A felek tavaly egyebek mellett hozzáláttak a két országrészt összekötő vasúti és közúti kapcsolat helyreállításához és egy dél-koreai ipari park létrehozásához az évek óta gazdasági válságban lévő, kommunista vezetésű Észak-Koreában. Az észak-koreai küldöttséget Kim Rjong Szong, a phenjani kormány főtanácsadója, míg a dél-koreait Dzsong Szi Hjun egyesítési miniszter vezeti.
Kína cáfolta azt az amerikai állítást, amely szerint Peking támogatja, hogy Észak-Korea nukleáris programjának ügyét terjesszék az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé. Mint a kínai külügyminisztérium szóvivője tegnap közölte, kormányának változatlanul az az álláspontja, hogy a kérdés rendezésének legjobb módja az, ha Washington és Phenjan közvetlen tárgyalásokat folytat. A szóvivő ezzel reagált John Bolton leszerelési és nemzetközi biztonsági ügyekkel foglalkozó amerikai külügyi államtitkár előző napi kijelentésére, amelyet azután tett, hogy Pekingben tárgyalt a phenjani nukleáris program ügyéről kínai illetékesekkel.
Az orosz Külföldi Felderítő Szolgálat (SZVR) tegnap cáfolta a The New York Times értesüléseit, amelyek szerint az orosz titkosszolgálat együttműködött a CIA-vel az észak-koreai nukleáris program megfigyelésében. Az amerikai napilap arról számolt be hétfőn, hogy a megállapodás az 1990-es évek elején köttetett a CIA és az SZVR között. Ennek értelmében az oroszok megfigyelőeszközöket telepítettek phenjani nagykövetségükre, és a nukleáris programról megszerzett információkat átadták amerikai kollégáiknak.
Halálos légicsapás érte Ukrajnát: senkit sem kímélt az orosz tüzérség
