Újabb tüntetés Venezuelában
Caracas. Több százezer tüntető árasztotta el a venezuelai főváros utcáit, hogy fellépjen a szólásszabadság védelmében. Az akció előzménye, hogy Chávez elnök korlátozó intézkedéseket hozott magánkézben lévő televíziós csatornák ellen, a bezárás lehetőségét is kilátásba helyezve. A kormányzat azzal vádolja az adókat, hogy puccsista propagandát sugároznak. (MTI)
Bobetko nem megy Hágába
Zágráb. Egy holland orvosi bizottság megerősítette, hogy a Hágában háborús bűnökkel vádolt Janko Bobetko tábornok, a horvát hadsereg volt vezérkari főnöke nincs olyan egészségi állapotban, hogy megjelenhetne a törvényszék előtt. Hága így ideiglenesen felfüggeszti az eljárást, és 3-4 hónap múlva megismétlik a vizsgálatot. Az immár 84 éves volt katonát azzal vádolják, hogy felelősséggel tartozott a „Medáki beékelődés” elnevezésű akció során végrehajtott kivégzésekért, amelyeknek szerb áldozatai voltak. (MTI)
Utcára vonultak a béke ellen
Abidjan. Legalább százezer kormánypárti tüntető vonult az utcára az elefántcsontparti Abidjanban, tiltakozásul a polgárháború sújtotta ország számára francia közvetítéssel kidolgozott békemegállapodás ellen. A jól szervezett felvonuláson nyoma sem volt erőszaknak, egyes tüntetők ugyanakkor terroristának titulálták és halált követeltek Jacques Chirac francia elnökre, mások amerikai beavatkozást sürgettek. (MTI)
Kitoloncolt ellenzéki
Bangkok. A thaiföldi hatóságok megtagadták a beutazási engedélyt egy kambodzsai ellenzéki vezetőtől, aki a Kambodzsában kitört Thaiföld-ellenes zavargások után sajtóértekezletet kívánt tartani Bangkokban. A thaiföldi kormány szóvivője azzal indokolta az intézkedést, hogy a zavargások miatt ideiglenesen nem engednek be kambodzsaiakat az országba. (MTI)
Djindjics visszatérne Koszovóba
Zoran Djindjics szerb kormányfő a jugoszláv hadsereg és a szerb rendőrség sürgős koszovói visszatérését követeli. Gregory Johnson délkelet-európai NATO-parancsnoknak küldött levelében a BT 1244 számú határozatára hivatkozva ezer fő visszavezénylését kéri, s a feltételek megteremtését ehhez az akcióhoz. Egyúttal figyelmeztet is: a biztonsági felhatalmazások átruházása a helyi struktúrákra nem tehető meg Belgrád egyetértése nélkül, mert ez már az állami szuverenitás kérdését érinti. Magyarán, a szerb kormányfő Szerbia szuverenitásának helyreállítását és gyakorlását követeli. (S. I.)
Kőnig doki és J.Lo a Harcosok Klubjában
