Összesen 1416 milliárd forinttal gyarapítja a költségvetési bevételeket a száz legnagyobb adófizető: ez az összes befizetés 29 százalékának felel meg – derül ki az APEH összesítéséből.
A költségvetési szervek teljesítései igen jelentősek mind a személyi jövedelemadó, mind a társadalombiztosítási járulékok tekintetében: e két adónem összes befizetéséből ötven, illetve hatvan százalékkal részesedtek. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az állam fizette a legtöbb adót – saját magának. (Általános forgalmi adót és társasági adót természetesen csak a vállalkozási szféra fizetett.)
Nemzetgazdasági áganként sorba véve az összes befizetéseket a vállalkozási területen a posta és a távközlés vezet 177 milliárd forinttal, majd a kőolaj-feldolgozás (kokszgyártás) következik 107 milliárddal. Az energiaszektorba tartozó szárazföldi, csővezetékes szállítás ágazat 69, az elektromos áram-, gáz- és gőzellátás 42 milliárdot teljesített. A vegyipar 35,5, a villamosgép-gyártás 33,7, az építőipar 33,6, az élelmiszeripar 31, a nagykereskedelem 22,9, a kiskereskedelem 18,1 milliárdot fizetett be összesen a költségvetésbe.
Az állami intézményi szektor – a minisztériumok, hivatalok, rendvédelmi szervek stb. – 173,3 milliárdos befizetésével eleve dobogós, ám ha hozzászámoljuk az oktatás 42, illetve az egészségügyi és szociális ellátás 6,5 milliárdját, akkor biztos győztes.
A legtöbb, 67,8 milliárd forintnyi személyi jövedelemadót a Top 100-ból az intézményi ágazat fizette, és innen származott a legtöbb – 95,5 milliárdos – tb-járulék is. A vállalkozói szektorban a távközlés utalta át az államkaszszába a legtöbb szja-t – 33,7 milliárd forintot –, és ez az ágazat volt a legnagyobb áfabefizető is 76,5 milliárddal, ráadásul pedig innen származott a legtöbb – 18,5 milliárdos tételt jelentő – társasági adó is.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított