A köztársasági lakásalappal való visszaéléssel gyanúsítják több volt funkcionáriussal együtt, ám nyilvánvaló, hogy Mirjana Markovicsnak nemcsak emiatt kell majd felelnie bírái előtt, hanem sokkal súlyosabb bűncselekmények elkövetéséért is. Nevét ugyanis kapcsolatba hozták Ivan Sztambolics volt szerbiai elnök elrablásával és meggyilkolásával. A gyanú szerint ő maga rendelte el a politikai gyilkosságot, illetve ő adott utasítást Rade Markovics titkosszolgálati főnöknek, aki a különleges alakulatok öt tagjára bízta Sztambolics kivégzését. Egyelőre azonban csak az ingatlannal való visszaélésekre vannak megdönthetetlen bizonyítékok.
Mirjana Markovics február 21-én hagyta el az akkor még Jugoszláviát – néhány nappal korábban, mielőtt megszűnt volna képviselői mentelmi joga –, s Moszkvába utazott fiához, Marko Milosevicshez, akit viszont az Interpol köröz már több mint egy hete. A belgrádi bírósági idézéseknek nem tett eleget. A szerbia-montenegrói hatóságok elvárják az orosz szervektől, hogy kiszolgáltassák a körözötteket, ha azok nem engedelmeskednek a felszólításoknak. Hivatalos kiadatási kérelem még nem érkezett Moszkvába. Az esetleges vádemelést követően hivatalosan is kérni fogják kiszolgáltatását. Mirjana Markovics és fia közben eltűnt. Egy jó ideje semmi hír róluk: senki sem látta őket a korábbi moszkvai tartózkodási helyükön.
A hónap végéig feloldják a szerbiai rendkívüli állapotot, jelentette ki Natasa Micsics szerbiai házelnök, aki az államfői teendőket is ellátja. Borisz Tadics védelmi miniszter szerint már a jövő héten visszaáll a normális állapot. A rendkívüli állapotot március 12-én, Zoran Djindjics szerb miniszterelnök meggyilkolásának napján hirdették ki, hogy leszámolhassanak a szervezett bűnözéssel. A harc sikeresnek nevezhető, ám koránt sincs vége.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok