Valamivel több mint hárommilliárd forintért veheti meg a Vértesi Erőmű Rt.-t a Vértesi Energia Befektetési és Fejlesztő Kft. – tájékoztatta lapunkat az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. A közlemény emlékeztet arra, hogy az ÁPV Rt. a kétszeri eredménytelen pályáztatás után tárgyalásos eljárással értékesíti a tulajdonában lévő Vértesi Erőmű-részvényeket, együttesen az MVM Rt. és a KVI birtokában lévő részvényekkel. A vevő valamivel több mint hárommilliárd forintot fizet a három társaság tulajdonában lévő részvényekért. Az ÁPV Rt. a részvények 15 százalékát kedvezményes feltételekkel a társaság munkavállalói számára kívánja értékesíteni. A befektető az adásvételi megállapodás végleges formájában vállalta, hogy 2014-ig működteti az erőművet, végrehajtja a szükséges fejlesztéseket, valamint vállalja a tatabányai fejlesztési projekttel kapcsolatos kötelezettségeket. Az ÁPV Rt. szerint amennyiben az MVM Rt. közgyűlése a szerződéstervezetet jóváhagyja, az adásvételi szerződés aláírása 2003. október elsején történhet meg.
A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. 1,8 milliárd forinthoz jut az első Vértesi Erőmű Rt. (Vért) értékesítéséből származó hárommilliárd forintos vételárból. Pál László, az MVM Rt. rendkívüli közgyűlését követően tegnap elmondta: a Vért sok fejfájást okozott a tulajdonosoknak, osztalékot nem hozott, sőt folyamatos vagyonvesztéstől kellett tartani, ezért döntöttek az értékesítés mellett. Beszámolt arról is, hogy az MVM a következő három évben nyolcvanmilliárd forintot költ a hálózat fejlesztésére.
A második legnagyobb orosz acélgyártó, a Szeversztal is pályázik a Dunaferr Rt. 79,48 százalékos pakettjére – értesült a Napi On-line. A Vedomosztyi orosz lap úgy tudja, a Dunaferr iránt az ukrán Donbassz, az osztrák Voest Alpine, az indiai LNM Holding és a U. S. Steel is érdeklődik.

Jöhet a népszavazás: munkaszüneti nap lehet december 24.