Kifizette az OTP Bank a bolgár DSK Bank vételárának fennmaradó kilencven százalékát, és a magyar pénzintézet számára áttranszferálták a DSK-részvényeket, ezzel gyakorlatilag lezárult a bolgár pénzintézet felvásárlása. A privatizáció első fázisaként a nyertes OTP Bank tíz százalékot fizetett ki abból a 311,1 millió euróból, amivel elnyerte a magánosítási pályázatot. A vételár nagyobb részét az OTP-nek addig nem kellett kifizetnie, míg a bolgár és a magyar tőkepiaci felügyeletek és a versenyhivatalok nem adták áldásukat a DSK Bank megvásárlására.
Wolf László, a magyar bank vezérigazgató-helyettese közölte, hogy „legkésőbb október végéig sor kerül Szófiában a DSK Bank tulajdonosváltásához kapcsolódó részvényesi ülésre, és azt követve az OTP Bank a DSK Bank transzformációjára kíván koncentrálni”. A DSK Bankkal kapcsolatos jövőbeni tervekről Wolf László azt nyilatkozta, hogy az OTP az elkövetkező öt évben összesen 600 millió leva értékű fejlesztést hajt végre a bolgár leányvállalatában. A DSK Bank gazdálkodási adatait legkorábban az OTP Bank 2003. december 31-i értékeiben konszolidálja.
Az OTP céljai között szerepel még, hogy a modernizációs program keretében az OTP Bank kamatoztatni kívánja a magyarországi bankpiacon elmúlt tíz évben szerzett tapasztalatát: többek között, hogy miként lehet egy átalakuló gazdaságban állami tulajdonú pénzintézetet olyan nemzetközileg is elismert versenyképes kereskedelmi bankká átalakítani, amely magas színvonalú szolgáltatásokat nyújt.

Hiába titkolták, kiderült Gyurcsány Ferenc döntésének oka