Kísértetiesen hasonlítanak a hajdúszoboszlói tranzakció körülményei Gyurcsány Ferenc ingatlanszerzéseihez – vélte a politikus. Szijjártó elmondta: a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriuma – amelynek elnöke akkoriban Kökény Mihály, helyettese pedig Keller László volt – 1997-ben áron alul, mindössze 75 millió forint plusz áfáért adott el két hajdúszoboszlói hotelt a Thermal Piramis Kft.-nek. – A céget Pántya György, Medgyessy Péter barátja, egykori üzlettársa, volt hajdúszoboszlói párttitkár nevével lehet fémjelezni – tette hozzá a politikus. Kifejtette: a Thermal Piramis Kft.-t Pántya György 1996-ban mindössze egymillió forintos törzstőkével alapította meg, majd – a vásárlás előtt – a kft.-be belépett a Dél-alföldi Regionális Rt., egy 730 millió forintos törzstőkéjű cég, amelynek a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) volt a többségi tulajdonosa. – A recept tehát egyértelmű, Medgyessy Péter barátja úgy jut állami vagyonhoz, hogy a vételár kifizetéséhez az állam pénzét használja fel – hangsúlyozta. A képviselő azt is közölte, hogy a Miniszterelnöki Hivatal tulajdonában lévő Közlöny Kiadó Kft. ötéves üzemeltetési és bérleti szerződést kötött Pántya cégével, és ezen belül 125 millió forintot felújításra is átutalt.
Pántya másik cége, a Grátisz ’92 Rt. kapcsán a képviselő elmondta, hogy annak felügyelőbizottságában 1998 és 2002 között megtalálható volt Medgyessy Péter, Kiss Elemér későbbi kancelláriaminiszter és Sándor László, az MSZOSZ akkori elnöke. Hozzáfűzte: 1998-ban, Medgyessy Péter pénzügyminisztersége utolsó napjaiban, a választások elvesztése után, már az ügyvezető kormányzás alatt az MFB még 400 millió forintot átutalt a Thermal Piramis Kft.-nek.
A történetet, amelyet Szijjártó Péter tegnap sajtótájékoztatón ismertetett, a Magyar Nemzet 2002 márciusában hozta nyilvánosságra.
Pántya György elmondta: a hajdúszoboszlói ingatlant a Hunguest Rt. versenytárgyaláson értékesítette, leromlott állapotban. Az ingatlan vételára a licitálás eredményeként valóban 75 millió forint plusz áfa volt, de ennél többet egyetlen vevő sem ajánlott. A hajdúszoboszlói vállalkozó – mint mondta – a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány akkori kuratóriumi elnökével, Kökény Mihállyal soha nem beszélt, Keller Lászlóval is csupán egy alkalommal, mindössze néhány percig, vagyis nem kapcsolatok útján jutott a szállodához.
Keller László tegnapi közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy az alapítvány alapító okirata szerint a döntések meghozatalában az államtitkár nem helyettesítheti a kuratórium elnökét, ezért személye „semmilyen mértékben nem érintett”. Pántya György nem tagadta, hogy ismeretségi szálak fűzik Medgyessy Péterhez, de – mint hangsúlyozta – ennek nincs köze a vállalkozásához. Az üzletember cáfolta azt is, hogy előbb 700, majd újabb 400 millió forint hitelhez jutott volna. Közlése szerint összesen 348 millió forint hitelt vett igénybe négy részletben: 138, 50, 140 és 20 millió forintot.

Mindenki csinálja, pedig rég betiltották: ön tisztában van ezzel a törvénnyel?