Népszerű volt a Gyurcsány-recept

Több jelenlegi kormánytagnak is szerepe volt abban, hogy Medgyessy Péter kormányfő egyik barátjának és egykori üzlettársának cége áron alul kapott meg két hajdúszoboszlói állami tulajdonú ingatlant 1997-ben – közölte Szijjártó Péter (Fidesz). A vevő szerint más sem ígért többet.

2003. 10. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kísértetiesen hasonlítanak a hajdúszoboszlói tranzakció körülményei Gyurcsány Ferenc ingatlanszerzéseihez – vélte a politikus. Szijjártó elmondta: a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriuma – amelynek elnöke akkoriban Kökény Mihály, helyettese pedig Keller László volt – 1997-ben áron alul, mindössze 75 millió forint plusz áfáért adott el két hajdúszoboszlói hotelt a Thermal Piramis Kft.-nek. – A céget Pántya György, Medgyessy Péter barátja, egykori üzlettársa, volt hajdúszoboszlói párttitkár nevével lehet fémjelezni – tette hozzá a politikus. Kifejtette: a Thermal Piramis Kft.-t Pántya György 1996-ban mindössze egymillió forintos törzstőkével alapította meg, majd – a vásárlás előtt – a kft.-be belépett a Dél-alföldi Regionális Rt., egy 730 millió forintos törzstőkéjű cég, amelynek a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) volt a többségi tulajdonosa. – A recept tehát egyértelmű, Medgyessy Péter barátja úgy jut állami vagyonhoz, hogy a vételár kifizetéséhez az állam pénzét használja fel – hangsúlyozta. A képviselő azt is közölte, hogy a Miniszterelnöki Hivatal tulajdonában lévő Közlöny Kiadó Kft. ötéves üzemeltetési és bérleti szerződést kötött Pántya cégével, és ezen belül 125 millió forintot felújításra is átutalt.
Pántya másik cége, a Grátisz ’92 Rt. kapcsán a képviselő elmondta, hogy annak felügyelőbizottságában 1998 és 2002 között megtalálható volt Medgyessy Péter, Kiss Elemér későbbi kancelláriaminiszter és Sándor László, az MSZOSZ akkori elnöke. Hozzáfűzte: 1998-ban, Medgyessy Péter pénzügyminisztersége utolsó napjaiban, a választások elvesztése után, már az ügyvezető kormányzás alatt az MFB még 400 millió forintot átutalt a Thermal Piramis Kft.-nek.

A történetet, amelyet Szijjártó Péter tegnap sajtótájékoztatón ismertetett, a Magyar Nemzet 2002 márciusában hozta nyilvánosságra.

Pántya György elmondta: a hajdúszoboszlói ingatlant a Hunguest Rt. versenytárgyaláson értékesítette, leromlott állapotban. Az ingatlan vételára a licitálás eredményeként valóban 75 millió forint plusz áfa volt, de ennél többet egyetlen vevő sem ajánlott. A hajdúszoboszlói vállalkozó – mint mondta – a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány akkori kuratóriumi elnökével, Kökény Mihállyal soha nem beszélt, Keller Lászlóval is csupán egy alkalommal, mindössze néhány percig, vagyis nem kapcsolatok útján jutott a szállodához.

Keller László tegnapi közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy az alapítvány alapító okirata szerint a döntések meghozatalában az államtitkár nem helyettesítheti a kuratórium elnökét, ezért személye „semmilyen mértékben nem érintett”. Pántya György nem tagadta, hogy ismeretségi szálak fűzik Medgyessy Péterhez, de – mint hangsúlyozta – ennek nincs köze a vállalkozásához. Az üzletember cáfolta azt is, hogy előbb 700, majd újabb 400 millió forint hitelhez jutott volna. Közlése szerint összesen 348 millió forint hitelt vett igénybe négy részletben: 138, 50, 140 és 20 millió forintot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.