Pótnyomozás elrendelésére azért került sor, mert az ORFK januárban megszüntette az Orbán-kormány idején elrendelt vizsgálatot, arra hivatkozva, hogy Szász András írásbeli nyilatkozatot tett, amely „más megvilágításba helyezte a csalás bűntettének gyanúját”. Ekkor a parlament nemzetbiztonsági bizottsága, illetve a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal – mint feljelentő – panaszt tett a rendőrség határozata ellen. A nemzetbiztonsági bizottságban akkor csak az MSZP állt Szász András mellé, az ellenzék, valamint az SZDSZ úgy vélte: semmilyen változás nem következett be, amellyel indokolható lenne a nyomozás megszüntetése. A Fővárosi Főügyészség áprilisban hatályon kívül helyezte a rendőrség határozatát, és pótnyomozásra utasította az ORFK illetékeseit.
Emlékezetes: a Nádor Rt. még a Horn-kormány idején szerződött titkosszolgálati eszközök beszerzésére. Szász András 1996 nyarán az Erős János vezette Kereskedelmi és Hitelbanktól 33 millió dolláros „áthidaló devizahitelt” vett fel, ami a tervek szerint a fejlesztés egészét fedezte volna. Úgy tudjuk, már a korábbi nyomozás során kiderült, hogy a Nádor Rt. a felvett hitelnek csupán egy részét, hozzávetőlegesen 21 millió dollárt költött a berendezésekre, a többit (csaknem hárommilliárd forint értékű hitelrészt) saját céljaira használta fel.
A Magyar Nemzet információi szerint az SZBEI illetékesei a mai napon egyeztetnek a nyomozás felügyeletét ellátó ügyészség munkatársaival a vizsgálat további lépéseiről.

Emberfeletti munkával mentettek életet a rakamazi rendőrök