Rejtő E. Tibor, a K&H Bank előzetes letartóztatásban lévő volt vezérigazgatójának Belgiumban lévő számlájával kapcsolatban az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága vagyonbiztosítási intézkedést kezdeményezett – értesült a lapunk. A zár alá vételt megelőző eljárásról hozott rendőrségi döntést az ORFK már elküldte a belga nyomozó hatóságnak. A bankár svájci pénzintézeteknél lévő számláit ugyanakkor már zárolták a zürichi szervek, csakúgy, mint Kulcsár Attila exbróker és Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. előzetesben lévő volt vezérigazgató-helyettesének ottani vagyonát. A magyar nyomozó hatóságok jogsegélykérelem-előterjesztéssel kívánnak élni, hogy a zárolt, kétes eredetű pénzekből a károsultak igényeit kielégítsék, amennyiben bebizonyosodik a gyanúsítottak bűnössége, és velük szemben vagyonelkobzásra kerül sor. A tervezett intézkedésről jelenleg is zajlik az egyeztetés az ügyészség és a rendőrség között. Ismert: az előzetesben lévő gyanúsítottak – Rejtő E. Tibor, Kulcsár Attila, Garamszegi Gábor és Bitvai Miklós, az Állami Autópálya Kezelő Rt. volt vezérigazgatója – magyarországi teljes vagyona zár alá került.
A rendőrség még nem kapott hivatalos értesítést arról, hogy a K&H-ügyben gyanúsítottak bankszámláit zárolták volna Svájcban – értesült az MTI rendőrségi forrásból. A nyomozó hatóság nem kívánta kommentálni lapunk értesülését, miszerint Pinizsi Hajnalka, Kulcsár asszisztense is úgy döntött, hogy az ügyészségen kíván vallomást tenni, mert a rendőrségtől kiszivárogtak részletek egy korábbi meghallgatásáról. Pinizsi korábban a K&H Bank belső ellenőrzésének több szocialista politikust érintő nyilatkozatot tett Kulcsár ügyeiről beszélve.
Egy lapunknak nyilatkozó jogi szakértő szerint nem kell megalapozott, különös indok ahhoz, hogy a gyanúsított ügyészi kihallgatást kérjen. Megtagadhatja a vallomástételt a rendőrség előtt, és kérheti, ügyében ügyész vagy bíró hallgassa meg. A hatóságokkal szemben fennálló felderítési kötelezettség miatt egy ilyen esetben nem mellőzhető a kihallgatás.
A rendőrség e héten tanúként hallgatta meg Forró Tamást. Az újságíró lapértesülés szerint a Magyar Nemzetnek elmondottakat ismertette a rendőrök előtt is. Mint arról beszámoltunk, Forró cége, a Tízezer Kft. a pénzmosással gyanúsított El Abed Hassantól, illetve a sikkasztásban meghatározó szerepet betöltő Montrade Establishment Ltd. magyarországi képviseletétől összesen 164 millió forintot kitevő átutalást kapott. A médiaszemélyiség kérdésünkre korábban elmondta, hogy a tranzakciók mögött kölcsönszerződések állnak.

Orbán Viktor: Győzike ide kevés lesz, indulnak a sajtóperek!