Áder János szerint Mellár Tamás leváltása újabb támadás a független intézmények ellen. Kormányzati nyilatkozatokra reagálva, amelyek szerint szakmai okok miatt menesztették a KSH vezetőjét, emlékeztetett: Mellár az ENSZ statisztikai bizottságának vezetője, és mindeddig a Medgyessy-kabinet sem fogalmazott meg bírálatot a tevékenységével összefüggésben. – Tegye fel a kezét, aki elhiszi Gál J. Zoltán kormányszóvivő indokát, miszerint az EU-csatlakozás diktálta kihívások indokolják Mellár eltávolítását – szólította fel az MSZP-frakciót Áder. Miután a képviselőcsoportból mindössze három fő emelte magasba a kezét, annyit mondott: nem csoda, önök is tudják, hogy nem ez az igazság. Úgy vélte, nem lehet más oka Mellár eltávolításának, mint az, hogy Medgyessy Péter belátta: nem tud eredményes gazdaságpolitikát folytatni, így manipulálni akarják a statisztikai adatokat. Herényi Károly (MDF) Mellár ügye kapcsán azt tudakolta: mikor lesz vége a kormány által folytatott zsákmányszerző hadjáratnak. Erre reagálva Kiss Péter kancelláriaminiszter emlékeztetett: Mellár Tamás az MDF választmányának tagja volt, ám állítása szerint nem ez, hanem az uniós csatlakozás a leváltás valódi oka. Bárándy Péter igazságügy-miniszter pedig azzal reagált a független intézményekkel összefüggő ellenzéki kritikákra, hogy az „új magyar fideszes szóhasználat szerint az a független, aminek vezetését az ellenzéki párt elfogadja”. Az SZDSZ hétfői frakcióülésén is téma volt Mellár menesztése. Úgy tudjuk, néhány képviselő a vitában indokolatlannak nevezte a felmondást.
Lendvai Ildikó (MSZP) arra kérte fel az Antall József halálát követően hivatalba lépett négy kormányfőt, hogy a néhai miniszterelnök halálának évfordulóján együtt koszorúzzanak. – Ez most nem üres, színpadias gesztus – tette hozzá Lendvai. Herényi Károly (MDF) szerint viszont nem helyes egy évforduló kapcsán a miniszterelnök tevékenységéből aktuálpolitikai ügyet kovácsolni, ha az MSZP komolyan gondolja – tette hozzá – ezt a kezdeményezést, először bocsánatot kellene kérniük. Utalt arra, hogy egyes MSZP-sek korábban antiszemitának, kisebbségellenesnek és a horthysta idők visszaidézőjének nevezték Antall Józsefet. Áder csupán annyival reagált Lendvai felvetésére, hogy az MSZP arcátlanságának és cinizmusának nincs határa.
Az uniós támogatásokhoz nélkülözhetetlen informatikai ellenőrző rendszer ügyében interpellálta a földművelésügyi minisztert Tóth Imre (Fidesz). A rendszerre kiírt pályázat kapcsán több furcsaság is történt, míg végül a Hewlet-Packard nyerte a megbízást, amely cég viszont Tóth szerint padlóra küldte a lengyel rendszert. Németh Imre elismerte, hogy valóban voltak problémák a rendszerrel Lengyelországban, de úgy vélte: a Hewlett-Packard Magyarország Kft.-nek semmi köze ehhez. Tóth nem, a parlament elfogadta választ.
Az Európai Uniós Kommunikációs Közalapítvány által a népszavazási kampányban kiadott szórólapok költségét kifogásolta az azonnali kérdések órájában Lengyel Zoltán (Fidesz). Elmondta: 3,5 millió szórólap szavanként egymillió forintba került, az összköltség 348 millió forint volt.
Baráth Etele, a MeH államtitkára ezt cáfolta, és megjegyezte: 140 millió forintot tett ki a postaköltség, és a 348 millió forintból le kell vonni a nyomtatási és terjesztési kiadásokat is. Szerinte így 19 fillérbe került egy szó.
Az Országgyűlés nem járult hozzá Deutsch Tamás fideszes képviselő mentelmi jogának felfüggesztéséhez, miután a kétharmados többséget igénylő döntésnél csak a kormánypárti frakciók szavaztak igennel.
A parlament ügyrendi bizottsága a szocialisták javaslatára elnapolta a Fidesz kezdeményezését a paksi üzemzavarral kapcsolatos vizsgálati jelentés tárgysorozatba vételéről.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról