Kormánypolitikusok vezették az ősz első hónapjában a megjelenési ranglistát: ők negyvenhét százalékon álltak, az MSZP képviselői tizenhét százalékos megjelenést mutathattak fel, míg az SZDSZ-es politikusok öt százalékban voltak jelen a hírműsorokban. Ezzel szemben a legnagyobb ellenzéki párt, a Fidesz képviselői huszonöt, míg az MDF politikusai hatszázalékos szereplési mutatóval rendelkeztek.
A hírműsorok összes szereplője közül a koalíciós politikusok több mint kétszer szerepelhettek a médiumokban (25-12 százalék), az egyéb, nem politikusi szereplők hatvanhárom százalékban voltak jelen. A közszolgálati MTV déli Híradójában a koalíciós megjelenés tizenkilenc százalékos volt; az ellenzék tizenegy százalékban szerepelt, míg az esti Híradóban ugyanez az arány már huszonöt-tíz százalék volt. A Duna TV Híradójában huszonnégy-tizenkettő, a Magyar Rádió esti Krónikájában harminckettő-tizennyolc, a déliben harminhét-tizennyolc, míg a reggeli Krónikában harminc-tizenhét volt a kormánykoalíció, illetve az ellenzék szerepeltetési aránya. Érdekes tény, hogy hírműsoraiban leginkább a Danubius Rádió politizált, az ellenzék hátrányára: a koalíciós politikusok hatvan, míg az ellenzékiek csupán tizennégy százalékban szólalhattak meg a híradásaikban, a nem politikai hírek csupán huszonhat százalékot tettek ki.
A TV2 Jó estét, Magyarország! című műsorában a koalíció 15, míg az ellenzék csupán 7 százalékban volt jelen. Az RTL Klub Híradójában ugyanakkor több mint háromszor szerepelt többször a koalíció; az arány tizennégy-négy volt a kormánypártok javára. Az ATV Híradója is háromszor többet szerepeltette a kormánypártokat, mint az ellenzéket (31-10 százalék). A legkiegyensúlyozottabb csatorna a Hír TV 27-21 százalékos szerepeltetési arányával.

Mindenki csinálja, pedig rég betiltották: ön tisztában van ezzel a törvénnyel?