Ismét robbanások döreje és gépfegyverropogás hallatszott az éjszaka Fallúdzsa egyik körzetéből, s amerikai katonai helikopterek köröztek a város felett. Ezt megelőzően, vasárnap nem hivatalos tűzszüneti megállapodás lépett érvénybe a felek között, s a korábbi órákban szüneteltek is a harcok az úgynevezett szunnita háromszögben fekvő városban.
A megszálló erők és Muktada asz-Szadr között ugyan megállapodás jött létre, hogy a koalíció csapatai nem vonulnak be Nedzsef városába, a síita fegyveresek viszont kiürítik az általuk elfoglalt középületeket, egy nappal Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök iraki látogatása után olasz katonák lerombolták a síita vezető irodáját. A síiták elszánt kitartását ugyanakkor jól mutatja, hogy Kerbelában mindeközben százezrek vonultak fel, hogy a VII. század végén mártírhalált halt Huszein imámra emlékezzenek, s jelszavaikkal az amerikaiakkal szembeszegülő asz-Szadrot éltessék.
A nehézségeket jelzi, hogy immár a megszállók részéről is beismerő szavak láttak napvilágot. Az amerikai elnök vasárnap kijelentette, „nehéz hét telt el Irakban”, ráadásul további komoly amerikai veszteségek lehetőségét pendítette meg, noha közben továbbra is az iraki misszió helyénvalóságát bizonygatta. Tony Blair brit miniszterelnök ezzel szinte egy időben először vetette fel azt a lehetőséget, hogy az Irakban tevékenykedő nemzetközi koalíció kudarcot vallhat. „Történelmi küzdelmet vívunk Irakban…, ha elbukunk – bár nem fogunk –, azzal elenyészne az iraki szabadságba és vallási türelembe vetett remény, diktátorok ülnének örömünnepet, fanatikusok és terroristák diadalmaskodnának” – vélte Blair, „történelminek” nevezve küzdelmüket.

Kiderült, kik a felelősek a csányi mászókabalesetben elhunyt kislány haláláért