Bocsánatot kértek az emberrablók, miután megtudták, hogy orosz, illetve ukrán állampolgárokat ejtettek túszul. Ezután taxiba ültették és hazaküldték őket bagdadi szálláshelyükre. Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy a túszok kiszabadulása Moszkva többirányú erőfeszítéseinek eredménye, igaz, a nyolc szakember közül csak három orosz állampolgár, a többiek ukránok. Az Irakban elesett ukrán katonák száma viszont mindeközben ötre emelkedett.
Bár a kapcsolatok a jelek szerint ma is kitűnőek, Moszkva megkezdte az orosz cégek dolgozóinak evakuálását Irakból. Japán szintén elindította civil állampolgárai kimenekítésének előkészületeit, Új-Zéland pedig hadmérnökeit is hazahívhatja, ha tovább folytatódnak a harcok az arab országban. A fokozódó veszély láttán Párizs a közel-keleti ország elhagyására szólította fel ott-tartózkodó állampolgárait. Jean-Pierre Raffarin kormányfő rámutatott, hogy a polgári áldozatok számának növekedése, a túszejtések a helyzet igen súlyos elmérgesedését jelzik. Ugyanezen okokból José Manuel Durao Barroso portugál kormányfő is azt tanácsolta Irakban tartózkodó honfitársainak, hogy hagyják el az arab országot. Prága szintén felszólította a cseh állampolgárokat, hogy hagyják el Irakot. A felszólalások idején még nem tudhatták, hogy a CAPA francia hírtelevízió újságíróját is túszul ejtették Irakban. Nem sokkal korábban a RAI olasz televízió tudósítója négy olasz állampolgár elrablásáról adott hírt, egy iraki iszlám csoport pedig rögvest azzal fenyegetőzött, hogy kivégzi őket, ha Olaszország nem vonul ki Irakból. Tóth Tamás külügyi szóvivő a Magyar Rádiónak az iraki túszejtésekkel kapcsolatban elmondta: „a Külügyminisztériumnak ebben az ügyben semmi máshoz nincs köze, mint ahhoz, hogy megpróbálja megakadályozni azt, hogy magyar állampolgárok Bagdadba menjenek”, vagy ha ezt mégis megteszik, akkor mindenképpen jelentkezzenek be a magyar nagykövetségen. A külügy tudomása szerint jelenleg néhány tucat magyar tartózkodik a közel-keleti országban.
Az utóbbi napokban számos próbát kiállt bolgár csapatokat újabb nehézség elé állítja, hogy Kerbelában a Muktada asz-Szadr síita vallási elöljáró vezette Mahdi hadserege ismételten ultimátumot intézett hozzájuk. „Figyelmeztetünk benneteket, ha nem hagyjátok el Kerbelát, súlyos problémák várnak rátok” – áll egy közleményben.
A problémák súlyosságát jelzi ugyanakkor, hogy Fallúdzsában ismét harcok voltak, John Abizaid pedig újabb csapatok Irakba vezénylését kérte. A tábornok állítólag mintegy 10 000 katonát vezényelne Irakba.
Bár John Kerry, az amerikai Demokrata Párt várható elnökjelöltje az ENSZ egyenrangú iraki szerepvállalását sürgette, Kofi Annan, a világszervezet főtitkára szerint a fokozódó erőszak miatt belátható időn belül az ENSZ nem tér vissza Irakba.

Kislányt fogdosott az utcán egy pakisztáni migráns Hajdúszoboszlón