Ki hibázott, az FBI vagy a kormányzat?

2004. 04. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

George Bush amerikai elnök határozottan visszautasította azokat a vádakat, hogy figyelmen kívül hagyta az egyesült államokbeli esetleges terrorcselekmények veszélyére intő figyelmeztetéseket. A Fehér Ház szombaton nyilvánosságra hozta azt a hírszerzési napi tájékoztatót, amelyet 2001. augusztus 6-án, a szeptember 11-i New York-i és washingtoni terrortámadások előtt 36 nappal tettek a texasi Crawfordban az elnök asztalára azzal a baljós címmel, hogy az al-Kaida vezére, Oszama bin Laden merényleteket szándékozik elkövetni az Egyesült Államokban.
George Bush hangsúlyozta: a tájékoztatóban semmi konkrét értesülés nem volt, amelynek alapján cselekedhetett volna. Ha lett volna ilyen, akkor „hegyeket mozgatott volna meg”, az pedig, hogy Bin Laden gyűlöli Amerikát, már régóta nyilvánvaló volt – mondta az elnök. Az FBI a belföldi terrorfenyegetések ügyében mintegy hetven szálon folytatott vizsgálatot.
A médiumok híradásai szerint a figyelem most a szövetségi nyomozókra irányul, akik 2001 nyarán számos nyomon indultak el, de elakadtak az információáramlás fogyatékosságai, a bürokrácia lomhasága és különféle jogi akadályok miatt. A terrortámadásokat vizsgáló bizottság a héten hallgatja meg a jelenlegi és a volt igazságügy-minisztert, illetve a jelenlegi, valamint két korábbi FBI-igazgatót.
Louis Freeh, aki 2001 júniusáig állt az FBI élén, a The Wall Street Journal hétfői számában terjedelmes cikkben a politikai döntéshozókat kárhoztatta, amiért azok nem hirdettek háborút az al-Kaida ellen szeptember 11-e előtt. Szerinte ugyanakkor az általa irányított szerv mindent megtett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.