Egy feladat, két megbízott 

Fejvadászcég segítségével választotta ki a Matáv azt a személyt, akit május 1-jétől Brüsszelbe delegált, hogy a távközlési társaságot az unióban képviselje. Mácz Ákos, a kiválasztott fiatal szakember lényegében éppen azt a feladatot hivatott ellátni, amelyre a Matáv 100 millió forintos szerződést kötött a Medgyessy Péter kormányfő és Baráth Etele államtitkár fiai érdekeltségébe tartozó TGG and Partners Kft.-vel.

Kis Ferenc
2004. 05. 22. 19:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Matáv belső újságja, a Telmondó április 23-i számában interjút készített Mácz Ákossal, akit kiváló nyelvtudása és hétéves távközlési múltja miatt delegáltak Brüsszelbe, hogy a távközlési társaság érdekeit képviselje az EU-ban. Mácz a beszélgetés során közölte: „A másik lényegi feladatköröm az, hogy felkutassam azokat a forrásokat, amelyeknek elnyerésével magyarországi cégek, vállalkozások vagy éppen az államigazgatási szektor számára lehetővé válik távközlési beruházások megvalósítása.” Kitért arra, hogy az EU-ból származó fejlesztési pénzek jelentős részének elosztását Magyarországon a Nemzeti Fejlesztési Hivatal koordinálja a beérkezett pályázatok alapján. Megjegyezte azonban, hogy vannak olyan központi EU-források is, amelyekért közvetlenül Brüsszelben kell folyamodni. – Utóbbiak felkutatása szintén az én feladatom – fogalmazott.
Mácz Ákos megbízása újabb kérdéseket vet fel a Matáv, illetve a TGG and Partners Kft. között létrejött 100 millió forintos szerződés ésszerűségét illetően.
*
Mint az már köztudott, a kft. Medgyessy Péter kormányfő és Baráth Etele államtitkár fiainak érdekeltségébe tartozik.
Nagy Bálint, a Matáv kommunikációs igazgatója korábban a következő szavakkal magyarázta a kontraktust: „Ésszerű döntés volt a TGG kiválasztása a feladatra, tekintettel arra, hogy Medgyessy Gergely korábban Brüsszelben sajtóattasé volt.” – Ennél is fontosabb azonban – tette hozzá –, hogy Baráth Gergellyel együtt mindketten a Vivendinél, azaz a telekommunikációs piacon dolgoztak korábban.
Eddigi információink szerint Medgyessy Gergely és Baráth Gergely a Matávon kívül az OTP Rt.-vel is nagy összegű megállapodást kötött. Répássy Róbert (Fidesz) tegnapi sajtótájékoztatóján kijelentette: az érintett cégek elkerülhetnék a hálapénz látszatát, ha nyilvánosságra hoznák a TGG and Partners-szel kötött szerződésüket. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Matáv 2003-ban és 2004-ben is kapott fejlesztési adókedvezményt, amelyről mindkét esetben kormányhatározat született. Hozzáfűzte: a kabinet 2003-as döntése a Matávot mintegy 3,2 milliárd, a 2004-es pedig a Matávkábelt 63 millió forintos fejlesztési adókedvezményben részesítette. Megjegyezte: első ízben adott a kormány ekkora mértékű adókedvezményt egy cégnek, és a szakma szerint mindez erősen torzította a piaci versenyt. A Matáv összes versenytársa együttvéve is csak a harmadát kapta ennek az összegnek.
Medgyessy Péter leszögezte: politikai rágalmakkal illetik a fia cégét, amelynek állami megbízáshoz, sem közpénzekhez köze nincs.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.