A Matáv belső újságja, a Telmondó április 23-i számában interjút készített Mácz Ákossal, akit kiváló nyelvtudása és hétéves távközlési múltja miatt delegáltak Brüsszelbe, hogy a távközlési társaság érdekeit képviselje az EU-ban. Mácz a beszélgetés során közölte: „A másik lényegi feladatköröm az, hogy felkutassam azokat a forrásokat, amelyeknek elnyerésével magyarországi cégek, vállalkozások vagy éppen az államigazgatási szektor számára lehetővé válik távközlési beruházások megvalósítása.” Kitért arra, hogy az EU-ból származó fejlesztési pénzek jelentős részének elosztását Magyarországon a Nemzeti Fejlesztési Hivatal koordinálja a beérkezett pályázatok alapján. Megjegyezte azonban, hogy vannak olyan központi EU-források is, amelyekért közvetlenül Brüsszelben kell folyamodni. – Utóbbiak felkutatása szintén az én feladatom – fogalmazott.
Mácz Ákos megbízása újabb kérdéseket vet fel a Matáv, illetve a TGG and Partners Kft. között létrejött 100 millió forintos szerződés ésszerűségét illetően.
*
Mint az már köztudott, a kft. Medgyessy Péter kormányfő és Baráth Etele államtitkár fiainak érdekeltségébe tartozik.
Nagy Bálint, a Matáv kommunikációs igazgatója korábban a következő szavakkal magyarázta a kontraktust: „Ésszerű döntés volt a TGG kiválasztása a feladatra, tekintettel arra, hogy Medgyessy Gergely korábban Brüsszelben sajtóattasé volt.” – Ennél is fontosabb azonban – tette hozzá –, hogy Baráth Gergellyel együtt mindketten a Vivendinél, azaz a telekommunikációs piacon dolgoztak korábban.
Eddigi információink szerint Medgyessy Gergely és Baráth Gergely a Matávon kívül az OTP Rt.-vel is nagy összegű megállapodást kötött. Répássy Róbert (Fidesz) tegnapi sajtótájékoztatóján kijelentette: az érintett cégek elkerülhetnék a hálapénz látszatát, ha nyilvánosságra hoznák a TGG and Partners-szel kötött szerződésüket. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Matáv 2003-ban és 2004-ben is kapott fejlesztési adókedvezményt, amelyről mindkét esetben kormányhatározat született. Hozzáfűzte: a kabinet 2003-as döntése a Matávot mintegy 3,2 milliárd, a 2004-es pedig a Matávkábelt 63 millió forintos fejlesztési adókedvezményben részesítette. Megjegyezte: első ízben adott a kormány ekkora mértékű adókedvezményt egy cégnek, és a szakma szerint mindez erősen torzította a piaci versenyt. A Matáv összes versenytársa együttvéve is csak a harmadát kapta ennek az összegnek.
Medgyessy Péter leszögezte: politikai rágalmakkal illetik a fia cégét, amelynek állami megbízáshoz, sem közpénzekhez köze nincs.

Orbán Viktor: Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk