Ron Werber csupán egy turista?

Burány Sándor munkaügyi miniszter szerint Ron Werber, az MSZP izraeli kampánytanácsadója nem végez munkát Magyarországon, ezért nem kell kérnie munkavállalási, illetve tartózkodási engedélyt. A fideszes Répássy Róbert nevetségesnek tartja a miniszteri tájékoztatást, és további lépéseket kíván tenni az ügyben.

Kis Ferenc
2004. 05. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ron Werber Magyarországon munkát nem végez, illetve jövedelemszerző tevékenységet nem folytat, ezért részére munkavállalási engedély és tartózkodási vízum nem szükséges – válaszolt Burány Sándor munkaügyi miniszter a Fidesz írásbeli kérdésére. Szijjártó Péter, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője a vonatkozó törvényi szabályozásra hivatkozva többek között azt szerette volna megtudni, hogy „mikor és melyik munkaügyi hatóság engedélyezte Ron Werbernek, az MSZP izraeli kampánytanácsadójának a munkavégzést Magyarországon, illetve milyen típusú vízumkérelemhez igényelt munkavégzési engedélyt”. A miniszter válaszlevelében a magyar és az izraeli kormány között létrejött megállapodásra hivatkozott, amely szerint a kilencven napot meg nem haladó tartózkodás esetén kölcsönösen, vízum nélkül utazhatnak a két ország állampolgárai. Ezért – fogalmazott Burány Sándor – Ron Werbernek nem kellett vízumot kérnie a magyar hatóságoktól „a rövid idejű itt-tartózkodásra”. Kitért arra is, hogy az MSZP határozott idejű megállapodást kötött tanácsadási feladatok ellátására a Werber Public Affairs nevű, külföldi székhelyű céggel. – E magánjogi szerződés alapján történik a szerződésben foglalt feladatok teljesítése – fűzte hozzá a munkaügyi miniszter.
*

– Ha igaz Burány Sándor válasza, akkor Ron Werber turistaként kapott 10 ezer dollárt a Miniszterelnöki Hivataltól a korábban nyilvánosságra került tanulmányáért – reagált lapunknak Répássy Róbert, a Fidesz jogi kabinetjének vezetője, utalva arra, hogy 90 napos vízummentesség a turizmus céljából ide utazókra vonatkozik. Megjegyezte: amennyiben valótlant állított a miniszter, akkor az sem igaz, hogy a tanulmányt Werber készítette. A fideszes képviselő feltette a kérdést: mivel foglalkozik egy izraeli turista az MSZP székházában, a magyar Parlamentben és a Miniszterelnöki Hivatalban? Felvetette azt is: „minek tekinthetjük a miniszterek felkészítését vagy a szocialista kampányaktivisták hergelését, ha nem munkavégzésnek; talán jótékonysági tevékenységnek?”
Répássy hangsúlyozta: egyetlen külföldi munkavállaló sem játszhatja ki a magyar hatóságokat azzal a nevetséges indokkal, hogy nem ő kötött szerződést a munkáltatóval, hanem a cége. – A Munkaügyi Felügyelet határozottan fellép a romániai „feketemunkásokkal” szemben, most viszont maga a munkaügyi miniszter ad felmentést az MSZP tanácsadójának. Ezért hétfőn a parlamentben azonnali kérdésben várok magyarázatot Burány Sándortól – jelentette ki a politikus. Nem megfelelő válasz esetén Répássy az idegenrendészeti hatósághoz fordul, és kéri, vizsgálják ki Ron Werber munkavállalásának körülményeit.
Ismert, hogy Ron Werber az év elején, januárban átmenetileg „szakított” az MSZP-vel, és elhagyta Magyarországot, majd március közepén Tóbiás József pártigazgató bejelentette: a tanácsadó az európai parlamenti választási kampányban és „a következő években” ismét tevékenykedik a pártnál. Nevük elhallgatását kérő vezető szocialista politikusok akkor úgy tájékoztatták lapunkat: Werber annak idején nem mondta fel a szerződését, így az átmeneti mosolyszünetet úgy értelmezik, hogy hosszabb szabadságot vett ki. Érdeklődtünk volna Ron Werber munkavégzésének körülményeiről, de tegnap lapzártánkig nem sikerült elérni a pártigazgatót.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.