Tizennégy hónapi megszállás után a szövetséges erők hivatalosan átadták a hatalmat Irakban az átmeneti kormányzatnak. A ceremóniára két nappal az eredetileg tervezett időpont előtt került sor.
Paul Bremer, Irak amerikai polgári kormányzója a szövetséges erők főhadiszállásán, a szigorúan őrzött zöld zónában egy szerény, külsőségektől mentes ünnepség keretében átnyújtotta Ijád Allávi iraki miniszterelnöknek a szuverenitás átadásáról szóló dokumentumokat. Ijád Allávi történelminek nevezte az eseményt, s elmondta, hogy ő kérte a hatalomátadás előrehozatalát. Hozzáfűzte: az átmeneti kormányzatnak eltökélt szándéka, hogy januárban megtartsák a választásokat. Paul Bremer rövid beszédében elmondta, az irakiak jelezték, hogy készek a szuverenitás átvételére, és ehhez az amerikaiak hozzájárultak. A leköszönt kormányzó nem sokkal ezután el is utazott Irakból.
Mark Kimmit dandártábornok, az Egyesült Államok iraki fegyveres erőinek szóvivője ugyanakkor megerősítette: Irak úgy kapta vissza szuverenitását, hogy nem született megállapodás a szövetséges erők és az iraki kormányzat között az országban maradó nemzetközi erők jogállásáról. Azt, hogy az amerikai befolyás a közeljövőben nem érhet véget, szintén jól jelzi, hogy Washington bagdadi nagykövetsége lesz a világon a legnagyobb, amelyet az Egyesült Államok fenntart. Az arab országba már meg is érkezett John Negroponte, az Egyesült Államok új iraki nagykövete.
Az amerikai haderő mindeközben tovább vizsgálja azokat a meg nem erősített híreket, amelyek szerint elfogták az al-Kaida nemzetközi terrorhálózattal szövetséges Abu Muszab az-Zarkávit.
A hatalomátadást követően bejelentették, hogy hamarosan iraki bíróság előtt vonják felelősségre Szaddám Huszein elűzött iraki diktátort.
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
