A mentelmi bizottság zárt ülésén tett nyilatkozatra hivatkozott az informatikai minisztérium jogi képviselője egy polgári per 2004. március 19-i tárgyalásán a Fővárosi Bíróságon. A tárca képviselője azt állította, hogy ezeket az információkat Géczi József Alajostól, a testület MSZP-s elnökétől szerezte, annak ellenére, hogy – amint ezt az Országgyűlés házszabálya tartalmazza – a parlamenti bizottságok zárt ülésén elhangzottak, illetve azok jegyzőkönyvei minősített adatnak, szolgálati titoknak számítanak.
A perben az informatikai tárcával szemben álló másik fél Papcsák Ferenc (Fidesz) ellenzéki képviselő, akinek a minisztérium nem akar kifizetni egy, még az előző kormányzati ciklusban elvégzett munkával kapcsolatos összeget. A tárca jogi képviselője korábban azt állította, hogy Papcsák a parlamenti plénum előtt tett olyan nyilatkozatot, amelyben elismeri követelése megalapozatlanságát, ami önmagára nézve terhelő vallomás lehet. A márciusi tárgyaláson úgy változtatta meg ezt a minisztérium ügyvédje, hogy az ellenzéki képviselő „nem az Országgyűlés ülésén, hanem a mentelmi bizottság ülésén” tett ilyen nyilatkozatot.
A hivatalos bírósági jegyzőkönyv szerint a tárca képviselője kifejtette, „hogy a felperes (Papcsák Ferenc – a szerk.) a mentelmi bizottság ülésén az általa említett nyilatkozatot tette, azt dr. Géczi Józseftől a mentelmi bizottság elnökétől tudom”. Elmondja azt is: „A bizottság elnökétől szerzett információ szerint a bíróság megkeresésére ezt a jegyzőkönyvet becsatolják”, de ők azt közvetlenül nem kaphatják meg. A minisztérium képviselője valóban nem tekinthet bele egy zárt ülés jegyzőkönyvébe. Az ilyen anyagokat a bíróság kérheti ki, ezt azonban nem a bizottság vezetőjénél, hanem az Országgyűlés elnökénél kell kérvényezni. Köztudott az is, hogy a parlamenti képviselők esküje azt is tartalmazza: a tudomásukra jutott szolgálati vagy államtitkot megőrzik.
Lapunk megkereste Papcsák Ferencet, aki felháborítónak és a demokratikus parlamenti munka alapjait súlyosan sértőnek tartja a történteket. Kifejtette: jogi lépéseket fontolgat, első lépésben ismeretlen tettes ellen kíván feljelentést tenni. Úgy vélte: szolgálatititok-sértés történt, hiszen Géczi úgy tájékoztatta, hogy még ő sem nézhet bele az ominózus jegyzőkönyvbe.
Kérdésünkre elmondta: a zárt ülésen sem tett olyan kijelentést, amit neki tulajdonítanak. Döbbenetesnek nevezte, hogy az MSZP– SZDSZ-es vezetésű minisztérium idáig is hajlandó elmenni azért, hogy ne fizessenek ki egy ellenzéki képviselőnek egy jogosan járó összeget.

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül