Közjogi méltóságok és barátok, hozzátartozók emlékeztek a Vértanúk terén álló Nagy Imre-emlékműnél, ahol koszorút helyezett el Mádl Ferenc köztársasági elnök, Medgyessy Péter miniszterelnök, Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, Holló András, az Alkotmánybíróság elnöke és Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke. Virágot vitt Göncz Árpád volt köztársasági elnök, Kovács László külügyminiszter, Lamperth Mónika belügyminiszter, Kovács Kálmán hírközlési miniszter, valamint pártok és egyházak képviselői. A Rákoskeresztúri köztemető 301-es parcellájánál már előre ki volt helyezve a miniszterelnök és az MSZP képviselőcsoportjának koszorúja. – Nem a miniszterelnök koszorúzott tegnap a 301-es parcellánál – ismerte el tegnap Gál J. Zoltán kormányszóvivő. Elmondta: mivel tegnap a kormányfő több, Nagy Imrével és mártírtársaival kapcsolatos megemlékezésen is részt vett, valamint a kormány is ülésezett, így semmi kivetnivaló nincs abban, hogy megkérte munkatársait, vigyék ki a koszorúját a temetőbe.
Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke sietve, a hivatalos meghívóban szereplő 10 óra előtt, a sajtó munkatársainak többségét is megelőzve koszorúzott. Így a pontosan érkező Gusztos Péter (SZDSZ) és Szijjártó Péter (Fidesz) az elnök asszonnyal nem is találkozhatott.
A fővárosi 301-es parcellától az Országgyűlés elnöke a pasaréti, Orsó utcai Nagy Imre Házba látogatott. Szili Katalint Nagy Imre unokája, Jánosi Katalin köszöntötte, aki elmondta: reméli, hogy a fény, amely 46 éve Nagy Imre halálával kihunyt, újra sugározni fog. Jó lenne – mondta az unoka –, ha szelleme visszatérne, mert a mai politikai életben nagy szükség lenne rá.
A Szabadságharcosokért Közalapítvány a Kisfogház Emlékhelyen, a fővárosi Kozma utcában tartott megemlékezést. Koszorúzott Boross Péter alapítványi elnök, beszédet mondott Fónay Jenő volt halálraítélt, aki hangsúlyozta, hogy a magyar társadalom megérett a béke kimondására. A közel félórás késéssel érkező Medgyessy Péter az előtte szóló Fónay Jenő mondataira hivatkozva elmondta: méltatlan lenne, ha ő előre megírt beszédet mondana. – Kimondom azonban azt: bocsánat azért, ami akkor történt. Még akkor is, ha én akkor 14 éves voltam – jelentette ki a kormányfő. „Az az ország, az a nemzet, amelyik a jövőre készül (…), nem engedheti meg, hogy ne nézzen szembe a saját múltjával. Nem engedheti meg magának azt, hogy ne tekintsen vissza és ne mondja ki azokat a szavakat, amelyeket bizony sokszor ki kell mondani” – fogalmazott. Medgyessy az ’56-os forradalom idején tapasztalt összefogást méltatta, s azt mondta: most megint egy olyan pillanat van, hogy nagy szükség van erre.

Itt van Orbán Viktor és a BYD vezérének legújabb bejelentése – élőben az Origón