Négymilliárdos sikkasztás

Csaknem négymilliárd forintos sikkasztásra való felbujtással gyanúsítja a rendőrség Csuka Lászlót, a K&H Equities Rt. volt vezérigazgatóját, László Csaba barátját. Úgy tudjuk, a bankár – akinek úti okmányait bevonták – az expénzügyminiszter kifejezett ajánlására kerülhetett a brókercég vezető pozíciójába.

Török László
2004. 06. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szász Károly, a PSZÁF volt elnöke megveretése másnapján, 2003. június 17-én Csuka Lászlónak, a K&H Equities Rt. akkori vezetőjének az utasítására csaknem 3,9 milliárd forintot sikkasztottak el a Betonút Rt. kárára – derül ki egy lapunk birtokába jutott bírósági iratból. A dokumentum szerint a brókercég ex-vezérigazgatója mindezt abból a megfontolásból tette, hogy leplezze Kulcsár Attila és társai korábbi cselekményét, amelyet az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. sérelmére követtek el. A bűncselekmény technikai végrehajtásában a gyanú alapján részt vett Tóth Róbert, az Equities egyik alkalmazottja és Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettese, volt MSZP-s városatya is. Egy nap alatt tehát 3,851 milliárd forint árfolyamértékű, K&H-pénzalapú befektetési jegyet értékesítettek a Betonút számlájáról az ügyfél tudta és beleegyezése nélkül, hogy a bevételből diszkontkincstárjegyet vásároljanak, amit átutaltak az ÁAK-hoz.
A Magyar Nemzet a K&H Equities Rt. beosztottjaitól úgy értesült: Csuka László csak László Csaba expénzügyminiszter ajánlására kerülhetett a brókercég élére. Úgy tudjuk, hogy a politikus igen jó, egyesek szerint baráti kapcsolatban volt Csukával. Korábban megírtuk, hogy László Csaba egykori kabinetfőnöke, Fenyővári Noémi révén is köthető a sikkasztással gyanúsított főbrókerhez. Emlékezetes, hogy a Medgyessy-kormány megalakulásáig László Csaba – csakúgy, mint a kabinet jelenlegi pénzügyminisztere, Draskovics Tibor – a K&H vezérigazgató-helyettese volt.
Megerősítést nyert az a korábbi információnk is, miszerint Blatnyák Gábor, aki Kulcsár Attila helyettese volt a K&H Bank önkormányzati főosztályán, olyan állampapírügyleteket bonyolított le a II. kerületi önkormányzat javára, amelyekből a pénzintézetnek veszteségei keletkeztek. A tranzakciók célja az volt, hogy a bank hosszú távú ügyfelének megnyerje a Horváth Csaba MSZP-s polgármester vezette budai helyhatóságot. Mindezek alapján Csukát sikkasztásra való felbujtással, Tóth Róbertet és Blatnyákot pedig sikkasztással gyanúsítják.

Publicisztika a 6. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.