Olvasói Levelek

–
2004. 06. 11. 19:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Juhász László (Kunszentmiklós): Megdöbbentő a kormány és a szocialisták propagandája. Kovács László szerint az MSZP tett legtöbbet a hazáért, továbbá az elvtársak azt akarják a fejünkbe verni, hogy az MSZP mentette meg az országot, valamint ők vitték be hazánkat a NATO-ba és az unióba. Ez a kisajátítás önmagában is pofátlan hazugság. Köztudomású, hogy az ezekbe a szervezetekbe való belépés folyamata a rendszerváltozással indult el, éppen a szocialistákkal szemben. Antall József kormánya kezdte, a Horn-kormány kénytelen volt folytatni, mert nem volt már viszszaút, és Orbán Viktor kormánya vitte be a NATO-ba az országot. Igaz, hogy maga az uniós belépés a jelenlegi kormány alatt történt, de az uniós tárgyalások legtöbb témakörét az Orbán-kormány alatt tárgyalták és zárták le. Mindössze néhány téma befejezése maradt a Medgyessy-kormányra, de sajnos ekkor már Magyarország érdekei nem igazán érvényesültek, többek között a kvóták, az uniós támogatások és a mezőgazdaság esetében. Az uniós csatlakozásban a szerződés ratifikálásán kívül legkevesebb szerep éppen a Medgyessy-kormánynak jutott, ezért ez a mindent kisajátító, magabiztos dicsekvés egyenesen visszataszító.

Nagy Imréné (Győr): Ahogy közeledik június 13., szorongva gondolok arra, hogy mi lesz a választás eredménye. Aggodalmamat az is fokozza, hogy a jobboldalon nincs összefogás. Ez abból is látszik, hogy a Jobbik arra buzdítja táborát, ne menjenek el szavazni a választói. Mindnyájunk érdekében ezt az elhatározásukat gondolják újra, ha ők valóban jobb sorsot szánnak a magyar népnek, és nem akarják, hogy a jelenlegi kormány tovább rombolja a gazdaságot, hogy ami régen erkölcstelen volt, az ma már elfogadható, hogy magyarnak lenni már idejétmúlt dolog, hogy a csalás, a lopás, a félelem a holnaptól lassan mindennapi életünk részesévé válik! Ezért mindenki menjen el szavazni, de ne azokra a pártokra, amelyeknek nincs esélyük az ötszázalékos küszöböt átlépni. A közös jövőnk iránti felelősségünk teljes tudatában menjünk el, és hozzuk meg döntésünket, hisz most csak egy forduló lesz, a korrigálásra nincs lehetőség! A 2002-es választást elvesztettük, újabb kudarcot már nehezen viselnénk el, hisz egyre agresszívabbak és elviselhetetlenebbek a szocialisták és a liberálisok.

Dr. Gál Gyula egyetemi tanár (Budapest): A területi autonómia ellenzőinek gyakran hangoztatott érve az, hogy az egyet jelent az állam egységének feladásával, mi több, az elszakadáshoz vezető lépés. Az ilyen véleménnyel szemben érdemes számos hasonló közül a dél-tiroli autonómiastatútumot idéznünk: Trentino–Dél-Tirol, amely Trient és Bozen provinciák területét foglalja magába, az egy és oszthatatlan Olasz Köztársaság politikai egységén belül, az alkotmány alapelveinek és jelen statútumnak megfelelően jogi személyiségű autonóm régióként létesül (1. cikk). A régióban minden nyelvcsoport tagjai jogegyenlőséget élveznek, mindegyikük etnikai és kulturális sajátossága védelemben részesül (2. cikk). Az 1972. évi statútum (olasz törvény) teljes szövegének magyar fordítása a Teleki László Alapítvány 1995-ben megjelent Kisebbségi Adattár IV. kiadványában található.

Németh Árpád (Budapest): Igaza van Demszky Gábornak, Budapest ma már valóban falu, és ezt el kell hinnünk neki, mert ő tette azzá. Bocsánatot kell kérnünk a falvaktól, nem sértésnek szántuk, mert egy falu sem ilyen koszos, mint Budapest, biztos, hogy még az utak is jobbak, nagyobb a nyugalom és a közbiztonság, de a postás ott sem jár mindennap. Az utcánkban másfél hónappal ezelőtt még két postás hordta a leveleket, nagyon lelkiismeretesen, már mindenkit ismertek. Nagyon sok külföldivel levelezek, itthon vállalatokkal, bankokkal, és soha nem volt semmi baj. Egyszer, mert egy levél nem fért be a postaládába, és nem talált a házban senkit, a postás megtette azt, hogy visszajött öt óra után, hogy a levelet át tudja adni. De mindez már a múlté. Információk szerint a levélkihordást egy vállalkozóra bízta a posta, idegen, civil ruhás emberek hordják a leveleket hetente kétszer, kedden és csütörtökön. Miért kell valamit elrontani, ami egyszer már jól működött? Nem éri meg a postának levélkihordókat fizetni? A vállalkozónak miért éri meg? Hol a garancia, hogy ezek az új srácok minden levelet ki is hoznak? Ha mondjuk esik az eső, nem egyszerűbb-e néhány levelet beejteni egy kukába? Ugyanis a múlt hónapban négy levelet, ebből két bankszámlakivonatot, ami eddig mindig rendszeresen érkezett, nem kaptam meg (a bank reklamációmra visszaigazolta, hogy feladta). Azt hallottam, hogy a mozgó posta mindennap eljut a vidéki településekre. Akkor jó lenne nálunk is, a II. kerületben bevezetni a mozgó postát, mert itt csak hetente kétszer jön.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.