Rádiót fenyegető botrányhős

Fenyegető hangú levelet küldött a Magyar Rádió elnöki titkárságára Zeley László, aki Teller Ede halála után a professzor nevében hamisított levelet tett közzé a Népszabadságban. A címzés nélküli, néhány soros üzenetet Zeley kézzel írta annak a levélnek az aljára, amelyet Pető Iván (SZDSZ) küldött a számára.

Gidró Kriszta
2004. 06. 11. 20:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pető Iván arról tájékoztatja Zeley Lászlót, hogy „az SZDSZ vezető politikusai nincsenek olyan viszonyban a rádió vezetőivel, hogy bármit is kérjenek tőlük”. „Ez még akkor is igaz, ha felháborító, amit csinálnak” – áll Pető Iván levelében, amely válasz egy Zeley által írásban feltett kérdésre.
A Pető-levél alján Zeley kézírásos üzenete azt tartalmazza: ez az első figyelmeztetés. A levélben az egykori rádiós azt is közli: „Készüljetek a többire!” Az üzenetben tudatja továbbá: mostanában sokat van kint az Egyesült Államokban, mert előkészíti Medgyessy Péter miniszterelnök útját, „mint ’87-ben Grószét, s mint nem Orbánét”. – „Most írom amerikai cégeknek rólatok az elemzéseket” – áll a levélben. Az üzenet utolsó mondata úgy szól: „A Teller-féle lobbival teljes az együttműködésem.”
Grigory N. Margit, az elhunyt professzor közeli munkatársa lapunk kérdésére közölte: elképzelése sincs arról, hogy mi lehet a Teller-féle lobbi, s abban is biztos, hogy az Egyesült Államokban ilyen nem működik. Emlékezetes: Zeley Teller Ede halála előtt nem sokkal arra próbálta rávenni a világhírű tudóst, hogy bírálja a magyarországi ellenzéket. Emlékezetes, a professzor halála után a Népszabadság leközölt egy levelet, amelyről utólag kiderült, hogy azt nem Teller Ede, hanem Zeley László írta.



Nyert perek első fokon. Első fokon pert nyert a Magyar Rádió (MR) a Népszabadság és Agárdi Péter ellen is. A bíróság nem jogerős ítélete szerint a Népszabadság Online valótlanul állította, hogy az MR távozásra kényszerítette volna öt korábbi munkatársát: Bolgár Györgyöt, Göczei Zsuzsát, Verő Júliát, Pásztor Magdolnát és Ráday Esztert. A helyreigazítást a Népszabadság Online-nak közzé kell tennie, és elnézést kell kérnie a valótlanságokért. Az elsőfokú ítélet szerint Agárdi Péter, az MR kuratóriumának MSZP által delegált képviselője megsértette a rádió elnöke, alelnöke, valamint az intézmény jó hírnevét, amikor azt állította, hogy az intézmény nincs felkészülve az internet és a korszerű rádiózás kihívásaira, és az Orbán Viktorral készített miniszterelnöki interjúk jutalma volt az elnöki és alelnöki kinevezés. Az ítélet ellen várhatóan minkét fél fellebbezést nyújt be.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.