Vajon kivel találkozott Tóth András?

A Magyar Nemzet információi szerint Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár a bankbotrány kirobbanása után Kulcsár Attila mellett egy másik olyan személlyel is találkozott, aki jelenleg az ügy gyanúsítottjai között szerepel. – Erről a kérdésről nem kívánok nyilatkozni – szögezte le érdeklődésünkre a politikus.

Török László
2004. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem csupán a K&H egykori ügyvezető igazgatójával, Kulcsár Attilával találkozott Tóth András a brókerügy gyanúsítottjai közül a botrány kirobbanását követően – tudtuk meg.
Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár lapunk megkeresésére nem kívánt az ügyben nyilatkozni. Az MSZP-s politikus közölte azt is, hogy a K&H-nál történt bűncselekmények nyomozását a rendőrség végzi, a visszaélések feltárásában a Nemzetbiztonsági Hivatal július elejéig vett részt, mielőtt feljelentést tett volna az ORFK-n. Tóth András egyébként azt állította, személy szerint nem is tudja, hogy jelenleg kik a milliárdos sikkasztás és pénzmosás gyanúsítottjai.
Ismeretes, a nemzetbiztonsági államtitkár Szász Károly PSZÁF-elnök megveretését követően Bánáti János ügyvédi irodájában találkozott Kulcsár Attilával, akitől irásbeli tájékoztatást kért az érintett VIP-ügyfelekről, pénzügyi egyenlegeikről. A bróker minden bizonnyal eleget is tett Tóth András kérésének, hiszen Pinizsi Hajnalka (Kulcsár asszisztense) a K&H Equitiesnél lefolytatott belső vizsgálatakor közölte: a pénzintézet Lejtő utcai ingatlanában állították össze a listát Tóth Andrásnak. Az ugyanakkor tény, hogy Kulcsár az államtitkárral folytatott beszélgetését követően elhagyta az országot.
*
Mint később kiderült, a titkosszolgálatok tudtak Kulcsár távozásáról, mi több, megfigyelték, telefonját lehallgatták.
Az alkusz távozásának okairól részleteket nem lehet tudni. Pinizsi Hajnalka erről a következőket nyilatkozta: Kulcsárnak azt ajánlották, hogy egyedül vigye el a balhét, és öt évre – az ügy elévüléséig – menjen külföldre. Mint kiderült, a bróker Ibizáról többször is hívta asszisztensét, akit arról tájékoztatott, hogy valakik mégis meggyőzték: ne vállaljon mindent magára. Röviddel ezt követően Bécsben fogták el Kulcsár Attilát, aki a rendőrségi akció előtt felvette a kapcsolatot az ORFK illetékeseivel.
Emlékezetes, a Fidesz és az MDF többször felszólította Tóth Andrást, hogy tisztázza az ügyben betöltött szerepét, ám az ellenzéki pártok szerint ez nem történt meg. Mint köztudott, Kulcsár Attila viharos ügyvédváltását követően úgy döntött, az ügyészeknek hajlandó vallomást tenni. A kihallgatás jelenleg is folyamatban van, ám azt egyelőre nem tudni, hogy Kulcsár beszélt-e már külföldre távozásának körülményeiről, illetve arról, az utazása előtt eljuttatta-e az államtitkárnak az általa kért írásos anyagot. Tóth András eddigi nyilatkozataiban kitartott amellett, hogy nem jutott kezébe a kimutatás.



Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.