Jól mutatja nehéz helyzetünket, hogy ebben az évben az oktatási tárca döntése következtében, „abszurd módon”, a nálunk tanuló 400 muzsikus és képzőművész számára megszűnt az eddig folyósított gyakorlati képzési támogatás – nyilatkozta Aknai Tamás, a PTE művészeti karának dékánja. Hozzátette: gyakorlatilag az összes pénzük a bérekre megy el, és még így is elbocsátásokra kényszerülnek. Tragikus – folytatta –, de főként az idősebb, szakmailag leginkább példamutató, tapasztalt tanárokat kellett idejekorán nyugdíjazniuk.
A kar vezetője lapunkat úgy tájékoztatta, hogy a hangszerek javítása és karbantartása is gondot okoz számukra. – Egy törvényesség határát súroló intézkedéssel kénytelenek voltunk bevezetni a hangszerhasználati díjat a diákok körében, hiszen másképp nem tudjuk fenntartani a hangszerparkot – közölte a dékán.
Megjegyezte: csak az oktatás színvonalának romlásához vezethet, ha egy művészképző intézmény nem tud műtermekre és egyéb segédeszközökre (zongora, hegedű stb.) költeni, illetve a szobrászok, festők gyakorlatához nem képes előteremteni olyan alapvető anyagokat sem, mint a vászon, agyag vagy festék. – Így fennáll a veszélye annak, hogy a tehetséges fiatal művészek elhagyják az országot – figyelmeztetett Aknai Tamás.
– Belátjuk, hogy ebben az évben valóban szűkös az anyagi keret, de ez „összegyetemi probléma”, amit jelen pillanatban az intézményen belül kell megoldani – reagált Stark Antal, az oktatási tárca helyettes államtitkára. – A PTE – mint fogalmazott – még mindig az országos átlagnál magasabb juttatásban részesült. A gyakorlati képzési normatívát ettől az évtől három esetben tartották meg: az orvosok, a gyakorló iskolák és a tangazdasá-gok területén – mondta.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról