Nem ért véget a II. világháború idején haláltáborokba hurcolt magyar áldozatok névsora utáni kutatás, az úgynevezett Jaross-lista-bizottság azonban nem működik tovább. Ezt a holokauszttal kapcsolatos kutatásokat felügyelő miniszteri biztos, Harsányi László mondta a távirati irodának. Közölte: Medgyessy Péter miniszterelnök a volt bizottság tagjait bízta meg azzal, hogy a kutatás tovább folyjék, „hiszen azt sosem tagadta a Jaross-bizottság sem, hogy töredékesen, különböző levéltárakban – beleértve a zsidó hitközségek levéltárát is – még anyagok lehetnek”.
A Gecsényi Lajos, a Magyar Országos Levéltár főigazgatója, Varga László és Soós László történész alkotta bizottság február 25-én nyilvánosságra hozott jelentésében megállapította: „Többségükben nem a deportálás kísérő jegyzékeiként szolgáltak a magyarországi vészkorszak során haláltáborokba hurcolt áldozatokról készült listák.” E jelentés az egyik következménye az, hogy érdemesnek tartotta a kulturális miniszter és a miniszterelnök, hogy erőfeszítések történjenek a töredékesen megmaradt anyagok további kutatására – tudatta Harsányi László.
Az állítólagos listák azért viselik Jaross Andor belügyminiszter nevét, mert tárcája adott utasítást 1944 áprilisában, hogy valamennyi községi elöljáróság és polgármesteri hivatal szerezze be a helybeli zsidó hitközségektől, és küldje fel a minisztériumba a zsidó lakosság névjegyzékét. Jaross Andort a német megszállást követően, 1944 márciusában nevezte ki belügyminiszterré Sztójay Döme miniszterelnök. Jaross Andor a gettóba költöztetés és a vidéki zsidóság deportálásának irányítója volt.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben