Körülbelül egy évvel ezelőtt készített interjút egy magát független stábnak beállító forgatócsoport a HVIM vezetőjével – tudtuk meg Toroczkai Lászlótól. Elmondása szerint őt arról tájékoztatták, hogy a vele készült felvételt valamelyik nemzetközi csatornának adják majd el. – Kizárólag a magyarság helyzetéről s a trianoni döntés következményeiről, traumájáról beszéltem – mondta a HVIM elnöke, akinek fogalma sem volt arról, hogy milyen „illusztris” társaságba kerül. Mint fogalmazott, ha tudta volna, hogy Bácsfi Dianával kerül egy anyagba, megtagadta volna a részvételt. – Saját nyilatkozatomat továbbra is vállalom – jegyezte meg Toroczkai László, hozzátéve: az egyik hazai kereskedelmi televíziós csatorna a teljes anyagot megpróbálja megszerezni az al-Dzsazírától. A mozgalom elnöke hozzáfűzte azt is, a felvétel időpontjában örült, hogy a nemzetközi közvélemény figyelmét felhívhatja a határon túli magyarság megpróbáltatásaira.
– A MIÉP választ vár a Népszabadságtól, hogy a párt ifjúsági tagozata részéről ki, hol, mikor és mit mondott az al-Dzsazírának – mondta lapunknak Győri Béla szóvivő, akinek nincsen tudomása arról, bárki nyilatkozott volna a MIÉP részéről az arab televíziónak. A MIÉP ifjúsági tagozata több hónapon keresztül nem is működött – tette hozzá, majd kifejtette: beperlik a Népszabadságot, amenynyiben nem adnak korrekt választ kérdéseikre. A napilap arról is beszámolt, Bácsfi a televízió Új pártok Magyarországon című műsorában éltette Szálasi és Hitler eszméit, és dicsérte a muzulmánok szent háborúját, és a szervezetek szószólói a zsidó lobbi káros tevékenységéről is nyilatkoztak.
Bácsfi Diána 2004. június 23-án szerepelt először a baloldali sajtóban, amikor a Népszabadság arról írt: a csoportja nevében Szálasi Ferenc nyilas nemzetvezető képével illusztrált plakátokat ragasztott ki a fővárosi Nagykörúton. Ezután Medgyessy Péter miniszterelnök távozása és Gyurcsány Ferenc kormányfőjelöltsége idején Bácsfi és a Magyar Jövő Csoport egyre többet szerepelt a médiában. A Népszava már 2004. szeptember 2-i számában azt állította, hogy a hungarista tömörülés „szoros kapcsolatot ápol a jobboldali Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalommal”. Bácsfit, akinek apja a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat munkatársa volt, többször előállították, őrizetbe vették, letartóztatták, szabadlábra helyezték, majd vádat emeltek ellene és három megismert társa ellen önkényuralmi jelkép használata miatt.
Orbán Balázs: Magyarországot nem lehet elhallgattatni
