Akadozott a postai segítségnyújtás

Kristály Lehel
2005. 09. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Telefonon jelezte tegnap lapunknak több olvasónk, hogy a fővárosi postahivatalokban nem kaphatók azok az előre nyomtatott csekkek, amelyeken a székelyföldi és magyarországi felhőszakadások károsultjainak szánt adományokat lehet befizetni a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet számlájára, holott a szervezet a hirdetéseiben megjelölte ennek lehetőségét.
Megkeresésünkre, a magyar posta szóvivője azt állította: intézményük pillanatnyilag csak feláras bélyegek árusításával segíti a bajbajutottakat. Külön csekkek február 15-e óta már nem léteznek, és nem ingyenes az adományok befizetése sem – közölte Tomecsko Tamás. Ezzel szemben a segélyszervezet sajtóreferensétől megtudtuk: mivel meg kellett hosszabbítaniuk a magyar postával az erről rendelkező keretszerződést, kisebb csúszásokkal, de már érkeznek a nagyobb postahivatalokba a csekkek. Fekete Dániel elmondta: az ismét aláírt megállapodás lehetővé teszi azt is, hogy a felajánlók ingyenesen fizethessék be adományaikat. Körülbelül négyszáz postahivatalban lehet ilyen csekket igényelni, míg a kisebb településeken kézzel írottat is fel lehet adni. A segélyszervezet az adományozókra bízza, hogy kinek ajánlják fel segítségüket, ezért kéri, hogy a feladók a csekkek közlemény rovatában jelöljék meg: a „székelyföldi” vagy „magyarországi” károsultaknak küldik-e a pénzt. Az Ökumenikus Segélyszervezet a www.segelyszervezet. hu internetes címen elérhető honlapján elektronikusan is fogadja a felajánlásokat, számlaszáma a következő: 11705008-20464565.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.