Fidesz: Dübörög a privatizáció

A Fidesz szerint a nemzeti vagyonszerződés elutasítása azt jelenti, hogy a szocialisták folytatni akarják a privatizációt. Az ellenzéki párt nem kér egyebet, mint amit a Medgyessy-kabinet vállalt kormányprogramjában: a privatizáció ésszerűen gyors lezárását. Erre az MSZP azzal vágott vissza: értelmes dolgokra készen állnak, de a Fidesz által szabott diktátumokra nem.

Tábori Gabriella
2005. 09. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nemzeti vagyonszerződés elutasítása azt jelenti, hogy az MSZP folytatni akarja a privatizációt, holott annak ésszerűen gyors lezárására volna szükség. Ezt Rogán Antal, a Fidesz kampányfőnöke mondta tegnap. Emlékeztetett: 2002-ben maga az MSZP fogalmazta meg és foglalta bele a Medgyessy-kabinet kormányprogramjába, hogy a privatizáció ésszerűen gyors lezárása szükséges. Ehhez képest – jegyezte meg Rogán – ma dübörög a privatizáció Magyarországon. Utalva arra, hogy Hiller István MSZP-elnök elutasítóan nyilatkozott a Fidesz által kezdeményezett nemzeti vagyonszerződésről, az ellenzéki politikus kijelentette: ha az MSZP és az SZDSZ kormányon marad, 2006 után is folytatja a privatizációt, eladják a Magyar Postát, a Magyar Államvasutakat és a kórházakat is. Itt említette meg, hogy az SZDSZ nyíltan beszél arról: a következő ciklusban a kórházak eladása mellett a MÁV és a posta privatizációjára is szükség volna.
Rogán közölte, a mostani kormánykoalíció három év alatt felélte az állam vállalkozói vagyonának felét, hiszen amíg 2002-ben mintegy 300 cég volt állami tulajdonban, mára ebből 140 maradt. A rendszerváltás óta a privatizációs bevételek kétharmada MSZP–SZDSZ-kormányhoz kötődik. A politikus hangsúlyozta, hogy a lezajlott privatizációt számos botrány kísérte, komoly vagyont veszítettek az adófizetők. Példaként hozta fel, hogy csak a Mol kisebbségi részvénycsomagjának értékesítésén százhúszmilliárd forintot buktak az adófizetők, márpedig ebből az összegből a hazai kórházak adósságállományát négyszer ki lehetett volna fizetni.
– A privatizációval csak az MSZP-s holdudvar járt jól – állapította meg Rogán, majd ennek alátámasztására elmondta, hogy Gráf József agrárminiszter az egyik tulajdonosa a Bóly Rt.-nek, míg a Tokaj Kereskedőház eladása, illetve gyors visszavásárlása során több mint százmillió forintot keresett az MSZP-hez közel álló vállalkozó, Leisztinger Tamás. Rogán kiemelte azt is, hogy az elmúlt három év privatizációi kapcsán csaknem húszezer ember veszítette el az állását.
– Értelmes dolgokra készek vagyunk, de diktátumokra nem – reagált Rogán szavaira Podolák György (MSZP).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.