Nem vitatható, hogy az övé. Ott született 1657-ben, és a családjáé volt a nevezetes vár. Felső-Magyarország fejedelme szülővárosában is visszaadta a protestánsoknak templomukat és iskolájukat. És ott található síremléke is, hiszen 1906. október 30-án országos ünnepség keretében Késmárkon temették újra az új evangélikus templomban. Pedig az eperjesiek szerették volna a kuruc király hamvait maguknak megszerezni, mivel az ottani híres kollégium diákja volt.
Egy hét múlva lesz Thököly Imre halálának 300. évfordulója. A szülőváros hónapok óta készül a jeles jubileumra. Több napon keresztül emlékeznek majd a város múltjának egyik legnagyobb fiára.
Az ünnepségek rendezője a Késmárki Múzeum, a város evangélikus gyülekezete és a polgármester. Pénteken délután három órakor fogják megnyitni a vár kaputornyában a Thököly család történetéről szóló kiállítást, négy órakor az érdeklődők megtekinthetik a várkápolna alatt lévő, kibontott családi sírboltot. Ide temették annak idején Gyulaffy Máriát, Thököly édesanyját (aki 22 évesen hunyt el, miután hat gyermeket hozott a világra). Öt órakor kezdődik a vár termeiben a következő rendezvény: egy színjáték a késmárki fekete asszonyról. A helybeli monda úgy tartja, hogy a vár kulcsárnéja eltulajdonította a Thökölyek családi ékszereit, s Imre ezért megátkozta, attól fogva az asszony időnként kísértetként jelenik meg. Szombaton reggel fél tízkor kegyelettel emlékeznek meg a mauzóleumban a kuruc fejedelemről, tíz órakor pedig az evangélikus líceum történelmi épületében kezdődik a Thököly-korral foglalkozó tudományos konferencia. Az eseménysorozatot istentisztelet zárja vasárnap a híres régi evangélikus fatemplomban.
Szintén készülnek megemlékezni az évfordulóról a helyi és környékbeli magyarok. Ezen az alkalmon a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának a képviselői is megjelennek. Közös történelmünk hőséről van szó, reméljük, hogy a hazai tömegtájékoztatás tudósít majd az eseményekről.

Nagymama filléres trükkje: ettől burjánzik a muskátli egész nyáron