Nyílt uniós ülések
London. Idén ősztől nyilvánossá válhatnak az Európai Unió miniszterek tanácsának ülései, legalábbis ennek a megvalósítására törekszik az EU soros elnöke, Nagy-Britannia – adta hírül a BBC. A tanácsot régóta éri bírálat amiatt, hogy törvényhozói tevékenységét zárt ajtók mögött gyakorolja, ehhez hasonlóan csak a „legrosszabb diktatúrák” cselekednek. Az Európai Parlament öt brit pártjának nemrég kiadott közös nyilatkozatában elítélik a titkos törvényhozást. (MN)
Csehek a politikai unió ellen
Prága. A csehek többsége ellenzi, hogy az Európai Unió gazdasági szervezetből politikai szervezetté váljon. A prágai STEM közvélemény-kutató intézet július végi országos felmérése szerint – amelynek eredményét most hozták nyilvánosságra – a megkérdezettek nyolcvan százaléka úgy véli, hogy az Európai Uniónak elsősorban olyan gazdasági térségnek kell maradnia, amely biztosítja a személyek és az áruk szabad áramlását. Az integráció elmélyítését politikai szervezet irányába az emberek húsz százaléka támogatná. (MTI)
Ankarával tárgyalni kell?
London. Meg kell kezdeni a tárgyalásokat Törökország EU-felvételéről a jövő hónapra kitűzött időpontban, annak ellenére is, hogy Ankara egyelőre nem ismeri el a ciprusi kormányt – mondta tegnap a brit külügyminiszter. (MTI)
Baleset érte Jelcint
Moszkva. Moszkvai orvosok megműtötték csütörtökön a 74 éves Borisz Jelcin volt orosz elnököt, aki előző nap combnyaktörést szenvedett egy dél-olaszországi üdülőhelyen, de jól érzi magát. Jelcin, aki Oroszország első választott elnöke volt a Szovjetunió 1991-es összeomlása után, 1999 utolsó napján mondott le. 1996-ban szívműtétet végeztek rajta, áthidalásokat iktatva koszorúereibe. (MTI)
Gulyás Gergely: Ruszin-Szendi Romulusz karakteröngyilkosságot követett el
