Lesz-e 2009-ig (a következő amerikai elnök beiktatásáig) olyan botrány a Bush-adminisztrációban, mely közvéleményre gyakorolt hatása alapján túlszárnyalja Bill Clinton Monica Lewinsky gyakornoknőhöz fűződő afférjának politikai forgószelét? – korábban talán nem gondolta volna senki, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerülhet, ám ma ez már realitás. A Bush-kormányzatnak voltak és vannak botrányai, a kérdés így most sokkal inkább úgy hangzik, hogy az amerikai társadalomban ezek felül tudják-e múlni a hírhedt szexügyet, mely már csak „szaftosságánál” fogva is mélyen bevéste magát Amerika emlékezetébe. A rivalizálás a látszat ellenére egyenrangú felek között zajlik, hiszen míg a Valerie Plame CIA-ügynök nevének kiszivárogtatásával kapcsolatos kurrens ügy sokkal komolyabb és politikai jelentősége is sokkal nagyobb, addig a felszínes érdeklődésű állampolgár számára kevésbé érthető az Ovális Iroda egykori demokrata urának eléggé egyszerű esetéhez képest.
Hogy miért van szó komolyabb ügyről a Clintonénál? Amennyiben ugyanis a Dick Cheney alelnök hivatalvezetője, Lewis „Scooter” Libby elleni vádak igazolódnak, úgy egyértelmű, jogi bizonyítást nyer az a sokak számára már régóta nyilvánvaló gyanú, miszerint a Bush-kormányzat semmitől sem riadt vissza az iraki háborút alátámasztó hírszerzési adatok fabrikálása és elhintése érdekében. Azaz egy olyan ügyben, ami nagymértékben befolyásolta az ország sorsát, emberek ezreinek életéről nem is szólva. Ha a szálak elvezetnek Cheneyig, netán az elnökig, akkor Clinton botránya elvesztheti elsőségét, hiszen azoknak a „helytelen” légyottoknak és a korábbi elnök hamis tanúzásának legfeljebb a társadalom morális állapota látta kárát, szemben a 2003 óta Irakban elvesztett kétezer amerikai élettel, akiket már nem lehet feltámasztani.
Mondani sem kell, a „kémügy” kapóra jött a demokratáknak, akik maguk sem állnak jobban, ami a társadalom bizalmát illeti. John Kerry szenátor, a Demokrata Párt tavalyi elnökjelöltje szerint Bush kormányát a történelem ítélőszéke fogja elmarasztalni az iraki invázióért. Edward Kennedy szenátor úgy nyilatkozott, hogy az ország a Watergate-botrány óta nem sülylyedt ilyen mélyre, ami a kormány becsületét illeti.

Brutális jégeső pusztított Vas vármegyében