Az előzetes jóslatoknak megfelelően gyengüléssel fejezte be a tegnapi napot a BUX, sőt olyan nagy volt a visszaesés, hogy az index napi mélypontján került a partvonalon túlra. A hosszú hétvége előtt a befektetők az eladói oldalra álltak. Ugyan 15,8 milliárd forintos forgalom mellett kereskedtek csak, de a BUX beesése meghatározó volt, hiszen már nyitástól kezdve a lassuló trend volt az irányadó. Az index 104 pontos emelkedéssel nyitott, majd azonnal lezuhant előző napi záró- szintje alá. A kereskedés további részében végig negatív tartományban volt, olyannyira, hogy 477,09 pontot csökkenve, 20 319,01 ponton zárt. A kis forgalmú papírokat jegyző indikátor, a Bumix nem követte „nagy testvérét”, és 17 ponttal gyarapodott a kereskedés végére.
Komoly csökkenést produkált, a nap vesztese lett a Richter, de meghatározó volt a kereskedés során a Mol 3,5 százalékos gyengülése is. A Magyar Telekom 2,5 százalékkal, az OTP 1,1 százalékkal lett olcsóbb. Szakértők a tegnapi beesést követően mára újabb, de nem túl nagy csökkenést jósolnak a vezető részvényeknek. Több elemző jelezte, hogy ma akár megosztottság is jelentkezhet a blue chipek sorában; a Richter túladottá is válhat, így növekedésre lehet esélye. Egybehangzó elemzői vélemények szerint ma délelőtt várhatóan az eladói oldal játszik főszerepet, viszont a délután fordulatot hozhat, és akár pluszban is zárhat a BUX. Tegnap a kis forgalmú papírok jól szerepeltek: a Démász 4 százalékkal, a TVK 2,7 százalékkal javított.
A bankközi devizapiacon meglepetésre a forint tovább erősödött. Az eurót délután négy óra tájban 251,70–251,80 forinton jegyezték, 70 fillérrel lejjebb a 252,40–252,50 forintos szerdai zárásnál. A forint 25 bázisponttal, 10,84 százalékra erősödött a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Az euróval 251,70 és 253,10 forint közötti széles sávban kereskedtek. A lengyel belpolitikai bizonytalanságok miatt a forint és a zloty kurzusa hektikusan ingadozott az euróval szemben, ám míg a lengyel valuta a nap végén is jelentősen gyengült, a forint erősödött. A piacon úgy vélik, hogy a régióban aktív befektetők pozícióikat csökkentik a forint javára, mivel Lengyelországban is kérdésessé válhat az euró 2010-es bevezetésének esélye. A dollár árfolyama tegnap ingadozott az euróval szemben. Budapesten délután 207,10–207,25 forinton jegyezték a tengerentúli valutát, csaknem két forinttal gyengébben a 209,00–209,10 forintos szerdai árfolyamnál – írta az MTI–Eco.
Bezár a BÁT. A Budapesti Árutőzsde (BÁT) keretein belül ma lesz az utolsó kereskedési nap, a BÁT ezután felfüggeszti tevékenységét. November 2-án már a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) működik az árutőzsdei szekció, ezzel befejeződik a két tőzsde integrációja. Török Sándor, a BÁT Rt. elnöke az MTI-nek elmondta: a BÁT 15 brókercége közül 12 folytatja önállóan a kereskedést a BÉT áruszekciójában, a többiek megbízóként lesznek jelen a gabonapiacon. A BÉT megszerezte a BÁT részvényeinek 75,6 százalékát, és ajánlatot tett a BÁT kisrészvényeseinek is.

Soha nem látott hadgyakorlat kezdődött a Bakonyban