Nehezen tudja majd teljesíteni a költségvetési törvényben előírt bevételi célelőirányzatot a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI). Az aláírt szerződések alapján a szervezet eddig 17,5 milliárd forint értékű vagyont értékesített – tájékoztatta lapunkat Zelles Sándor, a KVI vezérigazgatója. A befolyt összegnek ráadásul csak alig a fele duzzasztja a KVI kasszáját, ugyanis a legnagyobb bevételeket hozó ingatlanok értékesítéséből a Honvédelmi Minisztérium gyarapodott. Az eddig pályázat útján lebonyolított értékesítések között említhetjük a Kinizsi laktanyát, amely 6,6 milliárd forintért kelt el, a Dorottya utca–Szende utcai ingatlanegyüttest, amelynél bruttó ötmilliárd körül alakult a bevétel. Komolyabb tétel még a Központi Statisztikai Hivatal volt Angol utcai székháza, amit több mint 350 millió forintért adtak el, illetve a Honvédelmi Minisztérium egyik telke, amelyet 650 millió forintért értékesítettek az Audi számára.
Zelles Sándor ez év elején még arról tájékoztatta lapunkat, hogy a KVI tervei szerint az idén mintegy 1500 ingatlant árvereznek el, amelyekből két-három milliárd forintos bevételt remélnek. Az ilyen formában értékesített ingatlanokból eddig 500-600 millió forint folyt be a KVI-hez, ezért a szervezet vezetője ma már csak azt reméli, hogy a nyilvános árverésen értékesített ingatlanokból év végéig valamivel több mint egymilliárd forintra tesznek szert. A vezérigazgató tájékoztatása szerint jelenleg 26-30 milliárd forintra becsülhető azoknak az épületeknek az értéke, amelyek sorsa függőben van. A KVI várakozásai szerint nagyon erős hónap lesz a november, mivel több, folyamatban lévő pályázat zárul a következő hetekben. A napirenden lévő tenderek között olyan nagy értékű ingatlanokat találunk, mint például a már többször megpályáztatott balatonvilágosi Club Aliga, illetve a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Eötvös úti ingatlana és a Mátyás király úton lévő volt kórház és szanatórium. A vezérigazgató továbbá komolyabb bevételeket remél a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága hat ingatlanának eladásából, valamint a Kecskemét központjában levő, 2000 négyzetméter alapterületű irodaház értékesítéséből is.
Zelles Sándor tájékoztatása szerint a következő két-három hétben a vagyonigazgatóság meghirdeti a Divatcsarnokot és a Mária Terézia laktanyát is. A fővárosban, az Üllői úton lévő Mária Terézia laktanya egy 35 ezer négyzetméteres alapterületű műemlék épület, amely másfél hektáros telken helyezkedik el. Műemléknek számít a Divatcsarnok is, amely az Andrássy úton a főváros első nagyvárosi színvonalú, hétezer négyzetméteres területű áruháza volt. A KVI terve kezdetben e műemlék épületek teljes eladása volt, ám a parlament nem állt az elképzelés mellé. Ezért most csak a vagyonkezelői jogot lehet ezen ingatlanok esetében értékesíteni. A KVI ezenkívül is több vagyonkezelői jog eladásáról tárgyal. Ide tartozik a Várkert Bazár, a körmendi Batthyány-kastély, valamint az edelényi kastély. Októberben két másik kastély, a baktalórántházi Dégenfeld-, valamint a sopronhorpácsi Széchenyi-kastély tulajdonjogára írtak ki pályázatot.

Emberfeletti munkával mentettek életet a rakamazi rendőrök