Egyhangúlag döntött az Országgyűlés ügyrendi bizottsága arról, hogy nem támogatja az Apró–Gyurcsány- és az Orbán-vizsgálóbizottsággal kapcsolatos három önálló képviselői indítvány parlamenti tárgysorozatba vételét. Emlékezetes, hogy a Gyurcsány Ferenc és érdekköre vagyonosodását feltáró testület nem tudott egységes jelentéstervezetet elfogadni az elvégzett munkájukról; helyette Csiha Judit, a vizsgálóbizottság MSZP-s alelnöke és Szijjártó Péter fideszes testületi elnök is egy-egy határozati javaslatot nyújtott be a témában.
Az Orbán-bizottság esetében Répássy Róbert (Fidesz) élt ugyanezzel a lehetőséggel. Az ügyrendi bizottságban egyetértés alakult ki arról, hogy bár a képviselőknek jogukban áll önálló kezdeményezéssel élni, nem helyes azt a látszatot kelteni, mintha így helyettesíthető volna egy nem létező bizottsági jelentés.
Csiha Judit – aki az ügyrendi bizottság elnökeként így saját indítványának tárgysorozatba vételét is leszavazta – hangsúlyozta, hogy a hasonló helyzetek elkerülése végett az Országgyűlésnek mielőbb jogszabályban kellene rendeznie a vizsgálóbizottságok közjogi alapjait. Az ülésen jelen lévő Répássy Róbert elfogadta a döntést, és újságíróknak nyilatkozva közölte: a Fidesz rövidesen az ügyrendi bizottsághoz fordul, mert vitatják, hogy jelentésnek minősülnek-e azok az iratok, amelyeket Vadai Ágnes az Orbán-bizottság MSZP-s elnökeként nyújtott be a T. Háznak. Répássy emlékeztetett, hogy a testület jelentés elfogadása nélkül zárta munkáját.

Anyák napja másképp – megszólalnak a kórházban hagyott babák örökbefogadó édesanyái