Lejtőn maradt a BUX

Tegnap a Budapesti Értéktőzsdén is éreztette hatását a nemzetközi piacokon tapasztalt negatív trend. A BUX index, főként az OTP vezényletével, folytatta kedden elkezdett lejtmenetét. A vezető részvények közül a Richter és a Magyar Telekom árfolyama javult.

Dénes Zoltán
2005. 12. 01. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Folytatta kedden elkezdett lejtmenetét tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. A mutató csak rövid időszakokra váltott irányt, ám ettől függetlenül a 21 ezer pontos szint egyre közelebb került. Az eladók végül csak a délután elért 21 100 pontos „mélységben” húzták meg a féket, s a mutató a kereskedés hátralévő részében e szint körül ingadozott. A kereskedés hajrájában sem javult számottevően a helyzet, s így a BUX mintegy 16 milliárdos forgalomban, az előző napi értékénél 276,4 ponttal alacsonyabban,
21 174,35 ponton fejezte be a napot. A BUX index mozgását leginkább a tízmilliárd feletti forgalmat generáló OTP-papírok határozták meg. A bankpapír árfolyama 2,6 százalékkal, 7100 forintra ereszkedett. A lejtmenetet segítették a közel hárommilliárdos forgalom mellett 2 százalékkal csökkenő Mol-papírok is. Erősödtek viszont a Richter és a Magyar Telekom részvényei. A gyógyszerpapír alig több mint egymilliárdos forgalomban 0,9 százalékot erősödve 38 645 forinton zárt, a Magyar Telekom pedig 0,2 százalékkal magasabban, 968 forinton fejezte be a kereskedést.
Főként az Európai Központi Bank (EKB) mai kamatdöntő ülése előtti spekulációk miatt a bankközi devizapiacon több mint egy forinttal gyengébben jegyezték nemzeti valutánkat az euróhoz képest. A várakozások szerint az EKB két év után először 25 bázispontos kamatemelésre készül. Az eurót délután 252,75–253 forinton jegyezték, szemben a keddi 251,65– 251,75 forintos árfolyammal.
Nyugat-Európában megtorpant az utóbbi hetekben érzékelhető hagyományos év végi optimizmus, s a főbb indexek a kereskedés során végig a veszteséges oldalon tartózkodtak. A lejtmenetet főként az energiaipari szektor papírjai indukálták, mivel tovább folytatódott a nyersolaj áresése. A londoni FTSE 100-as több mint egy százalékkal, a párizsi CAC 40 pedig 0,3 százalékkal gyengült. A német DAX 30 a kereskedés végére visszatért előző napi szintjére.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.