Folytatta kedden elkezdett lejtmenetét tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. A mutató csak rövid időszakokra váltott irányt, ám ettől függetlenül a 21 ezer pontos szint egyre közelebb került. Az eladók végül csak a délután elért 21 100 pontos „mélységben” húzták meg a féket, s a mutató a kereskedés hátralévő részében e szint körül ingadozott. A kereskedés hajrájában sem javult számottevően a helyzet, s így a BUX mintegy 16 milliárdos forgalomban, az előző napi értékénél 276,4 ponttal alacsonyabban,
21 174,35 ponton fejezte be a napot. A BUX index mozgását leginkább a tízmilliárd feletti forgalmat generáló OTP-papírok határozták meg. A bankpapír árfolyama 2,6 százalékkal, 7100 forintra ereszkedett. A lejtmenetet segítették a közel hárommilliárdos forgalom mellett 2 százalékkal csökkenő Mol-papírok is. Erősödtek viszont a Richter és a Magyar Telekom részvényei. A gyógyszerpapír alig több mint egymilliárdos forgalomban 0,9 százalékot erősödve 38 645 forinton zárt, a Magyar Telekom pedig 0,2 százalékkal magasabban, 968 forinton fejezte be a kereskedést.
Főként az Európai Központi Bank (EKB) mai kamatdöntő ülése előtti spekulációk miatt a bankközi devizapiacon több mint egy forinttal gyengébben jegyezték nemzeti valutánkat az euróhoz képest. A várakozások szerint az EKB két év után először 25 bázispontos kamatemelésre készül. Az eurót délután 252,75–253 forinton jegyezték, szemben a keddi 251,65– 251,75 forintos árfolyammal.
Nyugat-Európában megtorpant az utóbbi hetekben érzékelhető hagyományos év végi optimizmus, s a főbb indexek a kereskedés során végig a veszteséges oldalon tartózkodtak. A lejtmenetet főként az energiaipari szektor papírjai indukálták, mivel tovább folytatódott a nyersolaj áresése. A londoni FTSE 100-as több mint egy százalékkal, a párizsi CAC 40 pedig 0,3 százalékkal gyengült. A német DAX 30 a kereskedés végére visszatért előző napi szintjére.

Tuja a kertekben: miért száradnak ki, és meg lehet-e őket menteni?